Ana Sayfa / Backlink / Backlink Almak İstiyorum

Backlink Almak İstiyorum

Web sitesini arama motorlarında yükseltmek isteyen çoğu kişinin kullanmış olduğu kaynaktır backlink. Backlink ile yükselmek, ziyaretçi sayınızı artırmak, popüler olmak mümkün. Bir ziyaretçim tarafıma ” Backlink almak istiyorum fakat bazı kişiler zararı olduğunu söylüyor bu konuda bana detaylı bilgi verebilir misiniz? ” sorusunu yöneltti. Bende bu sorunun cevabını blog sitem aracılığıyla vermek istedim.

backlink-almak-istiyorum

Backlink günümüzde çok farklı boyut kazanmış bir kavramdır. Eğer backlink almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bunları maddeler halinde aşağıda belirtmek istiyorum;

 • Bağlantı aldığınız sayfanın ziyaret almasına dikkat ediniz. Ziyaretçisi olmayan sitelerden ya da sayfalardan alınan backlink kaynaklarının faydası olmaz zararı olur.
 • Web sitenize gelen bağlantıların tanıtım yazısı içeriğinden verilmesi google gözünde çok ayrı bir yere sahip.
 • Footer (Bir sitenin en alt kısmından alınan) backlink anlık etkili olsa da artık google ‘nin gözünde tehlikeli bağlantı çeşidine girmiştir. Kesinlikle önerilmemektedir.
 • Bağlantı alırken image (resim) şeklinde almaya dikkat ediniz. Bu bağlantı türünün google gözünde çok farklı bir yeri vardır.
 • Sosyal medya ağlarından alınan backlink kaynaklarının faydası aşikardır. Sosyal medya ile sosyal imleme terimlerini kesinlikle karıştırmayınız.
 • Blog tanıtımı, paravan blog ve forum tanıtımı gibi backlink çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu işlemleri bilinçli olarak uygulayan kişilerle çalışmanız size her zaman için fayda sağlar.
 • Yorum backlink ve aşırı profil kaynaklarından kesinlikle uzak durunuz.
 • İş sadece backlink ile bitmiyor. Backlink aldım yan gelir yatarım ve sitemin yükselmesini izlerim diye bir olay artık google ‘nin lugatında yok. Kullanıcıya hitap eden ziyaretçisini daha uzun süre web sayfasında tutan web siteleri her zaman için kazanacaktır.
 • En önemli olan madde ise kalıcı backlink. Kalıcı backlink hem kalıcı yükselmenizi hem backlink kayıpları yaşamanızı engeller. Bu şekilde zarar görme riskiniz azalır.

Değerli okurlarımız backlink bitti, backlink zararlı, backlink yükseltmez gibi açıklamada bulunanlar asla bu işi bilmeyen, anlamayan kendi tecrübelerinden yaşamış oldukları başarısızlıkları backlink terimine yıkan kişilerdir. Google backlink terimini asla bitirmeyecektir. Backlink doğru kullanıldığında fayda sağlar.

Siz de kalıcı backlink almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İletişim için aşağıda yer alan mail adresimizi ya da iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

dmlkrm

Hakkında Damla KARAMAN

Mutlaka İncele

Bir Devir Sona Erdi: Pagerank Öncesi ve Sonrası

Ne günlerdi değil mi? Link takası yapılacak pagerank değerine bakardık, alacağız o değere bakardık. Belli …

22 yorumlar

 1. Bir cok baslik ve bol bilgi mevcut. Teşekkurler…

 2. Dikkat ettim de bu kadar backlink yapabilecek kaynak var elinde kendi sitene neden yapmadığın kafamda soru işareti bıraktı alexada 44 backlink gözüküyor alexanın tamamını göstermediğini biliyoruz ama bu sayıyı daha yüksek bekliyodum bence backlink yapmak için kendi sitenden başlamalısn

 3. iyi günler,

  Kalıcı backlink almak için iletişim kurunuz demişsiniz bu konuda bilgi almak istiyorum.

 4. Benim sitemin içinde yulaf kepeği geçmesine rağmen 2. sayfada yer alıyorum. Domaini ve içeriği alakasız sayfaların hepsi 1. sayfada halbuki çok backlinkte aldım acaba backlink aldığım sitelerin hitinin düşük olmasından mı kaynaklanıyor?

 5. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Damla Hanım..

 6. evden eve nakliyat

  Öncelikle yazınız için teşekkür ederim ben ve benim gibi arkadaşları seo ile bilgilendiriyorsunuz .
  Damla hanım birçok insan anahtar kelimede ilk sayfa garantisi veriyor bunlar ne kadar sağlıklı birde eğer uygun görürseniz kendime ait sitem siçin seo çalışması yaptırmak istiyorum beni bu konuda bilgilendirir misiniz?
  footer backlink neden zararlı birde buna cevap verirseniz sevinirim.

  • Merhabalar,

   Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Bir çok kişi ya da kuruluş ilk sayfa ya da ilk sıra garantisi verebilir. Bunların bir kısmı bu sözlerini gerçekleştirir kimisi gerçekleştiremez. Genellikle büyük bir kısmı gerçekleştiremeyenlerden oluşur. Bizler her hedef kelime için ilk sayfa garantisi verebiliriz ama bu noktada maliyetler müşterilerimize çok da uygun gelmiyor. Seo gidip bir siteyi hackleyerek bağlantı eklemekle olacak bir kavram değildir.

   Footer backlink web sayfalarının tüm sayfalarında gözüktüğünden ve buna istinaden backlink kaynaklarının kontrolünü ele alamadığımızdan dolayı zararlıdır. Düşünsenize bir forum sitesinden footer backlink aldınız ve o forum sitesinin 100.000 indexi var. Bu 100.000 indexin 99,500 ülakasız saçma sapan ve ziyaret edilmeyen sayfalar. Google bu tür durumları sevmez anlık ödüllendirse de gelecek de cezalandırır.

   Seo hizmeti almak için seotures firmasıyla iletişime geçmenizi öneririm. Seo Tures için: http://www.seotures.com

   Saygılar.

 7. paylaşım için teşekkürler elinize sağlık güzel anlatım olmuş.

 8. damla hanım seo konusunda bana da yardımcı olmanı isterim mail adresime gerekli bilgileri verirseniz sevinirim, hef kelimem, kompresör, 2 el kompresör

 9. Gerçekten çok teşekkür ederim. Sizden seo paketleri sayfanızda yer alan platinum çalışmasını satın almak istiyorum. Bana mail ile ulaşabilir misiniz?

 10. çok sistemli çalışmak gerekiyor. İlk önce yöntem belirlenmelidir.

 11. Bir Çok başlık ve bol bilgi mevcut. Sağolun

 12. teşekkür ederim ben ve benim gibi arkadaşları seo ile bilgilendiriyorsunuz .

 13. Kalıcı backlink almak için bilgi almak istiyorum.

 14. Çok güzel bilgiler vermişsiniz ellerinize sağlık beğenerek takip ediyorum sitenizi.

 15. Teşekkür ederim bu güzel yazınız için.

Bir Cevap Yazın