Ana Sayfa / Backlink / Backlink Almaktan Korkmayın!

Backlink Almaktan Korkmayın!

Backlink almaktan korkmayın!

Google arama motorunun sürekli algoritma değiştirmesi, spam çalışmaların önüne geçmesi için almış olduğu aksiyonlar çoğu web sitesi sahibinin kafasında soru işaretleri bıraktı. Seo çalışmalarının can damarı olan backlink çoğu insanın korkulu rüyası oldu. Çünkü çoğunluk bu kaynağı yanlış uyguluyordu. Hala yanlış uygulayan bir çok kişi var. Şimdi bu yazımızda sizlere backlink teriminin faydalarını ve nasıl alınması gerektiğini anlatacağız.

seo-backlink-almaktan-korkmayin

Piyasada yer alan backlink paketleri, seo paketleri tamamen şişirme içeriklerden oluşmaktadır. Göz boyama maksatlı oluşturulmuş çalışmalardır. Artık ne kadar bağlantınız olursa değil, ne kadar kaliteli bağlantınız olursa üst sıralara çıkıyorsunuz. Google referans mantığını hiç bir zaman bitirmedi sadece değiştirdi. Ne link çeşitleri gördük ve duyduk hatta uyguladık, uygulattık. Şimdi süreç kaliteli, az ve öz bağlantı almak özellikle de sosyal paylaşım sitelerinde paylaşım yaparak doğal trafik sağlamak. Şimdi bu yazıyı yazmamız da ki tek sebep her zaman olduğu gibi siz değerli okurlarımızı bilinçlendirmek. Sizler için hazırladığımız almanız gereken ve almamanız gereken bağlantı çeşitleri aşağıdaki gibidir;

Almanız gereken bağlantı çeşitleri;

 • Web sitenizle aynı sektöre ait sitelerden tanıtım yazıları almak.
 • Sosyal medya sitelerinde paylaşım yaparak bağlantı almak.
 • Az index sayısına sahip kaliteli sitelerden banner bağlantı almak.
 • Hep ana sayfaya değil alt sayfalara da bağlantı almak.
 • Web 2.0 bağlantılar almak. (Blogspot, Tumblr, Blog.com, My Opera, Quora)

Almamanız gereken bağlantı çeşitleri;

 • Wikipedia scripti kurulmuş sitelerden bağlantı almak.
 • Forum sitelerinin footer kısmından bağlantı almak.
 • Çok index sayısı olan sitelerden footer backlink almak.
 • Blog yorum backlink almak.
 • Hacklink almak.
 • Çok link çıkışına sahip sitelerden bağlantı almak.

Bu iki ayrı ayrı paylaştığımız maddelere dikkat etmenizi önermekteyiz. Emek verdiğiniz, vakit harcadığınız, umut bağladığınız siteleriniz sizin kararlarınıza bağlı olarak gelişir ya da biter. Güvenmediğiniz kimselerden dış kaynak almayınız, takas yapmayınız.

dogru-backlink-teknigi

Doğru backlink almak için ne yapmalıyım diyenler arasındaysanız eğer bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Sizler için en doğru ve doğal kaynakları temin edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Siteniz için doğru hamleleri yapmak her zaman için sizin için avantaj sağlayacaktır. Siz değerli müşterilerimiz için hazırlamış olduğu seo içerikli kaynaklarımız maximum faydayı sağlamakla beraber uzun süre kalıcılık garantisindedir. Bizlerle çalışmak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Hakkında Ayhan KARAMAN

Mutlaka İncele

Bir Devir Sona Erdi: Pagerank Öncesi ve Sonrası

Ne günlerdi değil mi? Link takası yapılacak pagerank değerine bakardık, alacağız o değere bakardık. Belli …

Bir Cevap Yazın