Ana Sayfa / Backlink / Backlink Çalışması

Backlink Çalışması

Web sitelerimizin tasarımı yapıldıktan sonra sıra seo olayına gelir. Seo, web sitelerimizin geleceği için çok önemli bir unsurdur.  İçerik, sosyal medya, e-mail pazarlaması, adwords ve backlink gibi kriterler seo teriminin parçasıdır. Bu yazımızda sizlere backlink çalışması konusu hakkında bilgiler aktaracağız ve konumuzun sonunda da sizler için hazırladığımız özel çalışmaya da çok uygun fiyatlarla sahip olabileceksiniz.

backlink-calismasi

Backlink çalışmaları, web sitemizin belli bir seviyeye geldikten sonra ihtiyacı olan en önemli unsurdur. Bu terim bünyesinde bir çok çeşidi barındırmaktadır. Bu kaynaklar sosyal imleme, forum ve blog sitelerinde yapılan tanıtımlar, görsel banner reklam, sayfaların sidebar ve footer kısmından alınan bağlantılar gibi bir çok çeşitten oluşur. Bunların kimisi faydalı kimisi zararlı kaynaklardır. Google arama motoru sırf bu kaynaklar için özel bir spam ekibi kurmuştur. Aşağıda faydalı ve zararlı dış kaynak çalışmalarını maddeler halinde anlattık. Kesinlikle incelemenizi önermekteyiz.

Zararlı olabilecek kaynaklar;

 • Aşırı profil backlink kaynakları sitenizi riske atar.
 • Sürekli aynı tanıtım metnini blog ve forum sitelerinde paylaşmanız spam site olma riskini artırır.
 • Footer ve sidebar bağlantılarının aşırı alınması çok tehlikelidir.
 • Yorum backlink kesinlikle alınmaması gereken bir kaynaktır. (Yorum yaptığınız sayfalar ilerleyen dönemlerde spam olma riskine sahip olduğundan dolayı bu dış kaynak çok zararlı olabilmektedir.)

Faydalı olabilecek kaynaklar;

 • Web 2.0 paravan siteler oluşturularak alınan bağlantılar çok değerlidir. Fakat bu blogları oluşturduğunuz gün bağlantı almayınız. Kuvvetlendirdikten sonra almanızı önermekteyiz.
 • Sosyal medya sitelerinden hastag ile alınan bağlantılar.
 • Abartılmadığı taktirde banner reklamlarında faydası olmaktadır.
 • Kaliteli sitelerden alınacak blog tanıtımları çok faydalı olmaktadır.
 • Kaliteli imleme sitelerinden alınan bağlantılar çok değerlidir. Burada kaliteli olarak sayabileceğimiz siteler iki elimizin parmak sayısını geçmez.

Yukarıda saymış olduğumuz maddeleri dikkate alarak sizde backlink çalışması yapabilirsiniz. Ben yapamam bu hizmeti benim yerime yapacak birileri var mıdır? diyecek olursanız aşağıda sizler için hazırladığımız özel çalışma içeriğini inceleyebilirsiniz.

Şubat ayına özel backlink çalışması;

 • 3 Adet Blog Tanıtımı
 • 1 Adet Web 2.0 Paravan Blog
 • 5 Adet Sosyal İmleme
 • 2 Adet Sosyal Medya platformunda hastag ile paylaşım.
 • 5 Adet Google +

Bu özel kampanya Şubat ayının sonuna kadar sadece 25 TL. Faydalanmak isteyen kişiler krmndml @ gmail.com adresine mail atabilir ya da sayfamızın iletişim sayfası aracılığıyla bizlere ulaşabilirler.

Hakkında Ayhan KARAMAN

Mutlaka İncele

Bir Devir Sona Erdi: Pagerank Öncesi ve Sonrası

Ne günlerdi değil mi? Link takası yapılacak pagerank değerine bakardık, alacağız o değere bakardık. Belli …

6 yorumlar

 1. Seo konusunda vermiş olduğunuz değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederiz.

 2. Merhabalar,

  Ben bu konularda oldukca yeniyim. Kurdurmuş olduğum web sitesinin seo açısından hiç uygun olmadığını yenice fark ettim. Bu yüzden en kısa zamanda WP bazlı yeni tasarımlı ve seo uygun yenileyeceğim. Sizin mekalelerinizi okudukca bilgim genişliyor. Daha öncede sizinle bağlantıya geçmiştim Seo Tures iletişim bilgilerini bildirmiştiniz bana. Sayfalarımın stili ve içeriği değiştikten sonra sizinle mutlaka bağlantıya geçip backlink ve seo çalışmaları yaptıracağım. Zamanında konu ile hemen ilgilenmeniz sizin işinizi ciddiye aldığınızı göstermekte. Paylaşımlarınız çok faydalı oldu bana. Artık nelerin yapılması gerektiğini sizden takip ediyorum.

  Teşekkürler.

 3. backlink çalışması yaparken rel komutunu kullanmamız gerekiyor mu?

 4. Bilgiler için teşekkürler, birde backlink almak için siteleri verseniz çok iyi olurdu.

Bir Cevap Yazın