Ana Sayfa / Backlink / Backlink Sorgulama Siteleri

Backlink Sorgulama Siteleri

Merhaba değerli okurlarımız,

Bu yazımızda sizlere backlink sorgulama siteleri hakkında bilgiler aktaracağım.

Backlink teriminin ne anlama geldiğini bilmeyen okurlarımız için backlink nedir makalemizi okumalarını önermekteyim. Backlink sorgulama olayı web sitesini google ve diğer arama motorunda yükseltmek isteyen her kullanıcının tercih ettiği bir uygulamadır. Fakat bu işlem doğru sonuçlarla karşı karşıya kalmadığımız için işkence olmuştur. Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize backlink kaynaklarınızın sayısını en yakın olarak verebilen web siteleri hakkında bilgiler vereceğim.

Öncelikle sizlere backlink sorgulama sitelerinin adreslerini paylaşmak istiyorum.

-ahrefs.com
-opensiteexplorer.com
-majesticseo.com
-monitorbacklinks.com

Yukarıda paylaştığım web sayfaları en kaliteli ve en yakın sonucu veren kaynaklardır. Şimdi gelelim bu kaynakları yakından incelemeye.

Ahrefs

backlink-sorgulama-ahrefs

Ahrefs.com backlink sorgulama siteleri arasında opensiteexplorer web sitesinden sonraki en iyi sonuçları veren kaynaktır. Üye olup sorgulama yaptığınızda daha çok sonuca ulaşabilmektesiniz fakat her geçen gün kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte ahrefs.com sitesi de ücretli üyeliğe sahip kullanıcılara daha çok önem vermeye başladı.

Site Adresi – https://ahrefs.com/

Open Site Explorer

opensiteexplorer-backlink-sorgulama

Bu web sayfası kullanıcıları tarafından çok övülmekte olan bir sisteme sahip. Ee nede olsa arkasında seomoz gibi bir kuruluş var. Open Site Explorer geçtiğimiz ay arayüzünü değiştirdi. Veri tabanında 77 milyon url bulunduran opensiteexplorer ne kadar kuvvetli olduğunu ispatlamış oluyor. Bu site de backlink sorgulama siteleri içinde güvenebileceğiniz sonuçları veren nadir servisler arasındadır.

Site Adresi – http://www.opensiteexplorer.org/

Majestic Seo

backlink-sorgulama-majesticseo

Ben majestic seo web sayfasını ahrefs.com ‘a çok benzetiyorum. Sanki hemen hemen aynı arayüze sahip gibiler. Backlink sorgulama kaynakları arasında majestic seo sitesine de güvenebilirsiniz. Her backlink sorgulama sitesi gibi bu sitenin de ücretli müşterilere ayrıcalıkları var.

Site Adresi – http://www.majesticseo.com/

Monitor Backlinks

backlink-sorgulama-monitorbacklinks

Backlink sorgulama siteleri arasında en basit arayüze sahip ve en sade sonuçları veren web sayfasıdır. Bu sayfa ile hızlı olarak backlink kaynaklarınızı kontrol edebilirsiniz. Çok net sonuçlar vermese de güzel ve kullanışlı bir web sayfasıdır.

Site Adresi http://monitorbacklinks.com/

Değerli okurlarımız kalıcı ve hızlı yükselmek için kaliteli ve kalıcı backlink kaynaklarına ihtiyaç duyarsınız. Damla KARAMAN web sitesi aracılığıyla kaliteli backlink hizmetleri sunmaktayız. Paketlerimiz hakkında detaylı bilgiyi seo paketleri web sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Hakkında Ayhan KARAMAN

Mutlaka İncele

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır? SEO ile ilgilenen bir çok kişinin cevabını merak ettiği en önemli sorudur …

13 yorumlar

 1. google de birinci sayfaya gele bilmem için ne yapmam lazım

 2. banclink sorgulama aracı diye yazıyorum ama siz cıktınız.. tavsiye edeceginiz banclink sitesi var mı

 3. sitenizi inceledim anlamadıgım halde kafamda bazı fikirler oluştu.. bunun icin tşkr ederim ayrıca seo paketleriniz icin iletişime gececegim

 4. Sayın admin Türkiye sıralamasıyla alakalı sorun yaşıyorum yükseltmenin temel yolu nedir acaba seo iyi durumda acaba iç seo mu gerekli?

 5. Hepsi farklı gösteriyor
  Denemeye değer paylaşım için çok teşekkür ediyorum

 6. Denediklerim ücretliydi. Büyük firmalar için çok işe yararta tekil kullanıcı açısından masraflı hizmetler.

  Makale çok faydalı, teşekkürler. İyi çalışmalar.

 7. google de birinci sayfaya gele bilmem için ne yapmam lazım

 8. keşke biz türklerin de yapmış olduğu gerçek bi sorgulama sitesi olsa.. da yararlansak damla hanım..

Bir Cevap Yazın