Ana Sayfa / Seo / Bırakın Artık Kardeşim Şu Etiketleri

Bırakın Artık Kardeşim Şu Etiketleri

Etiket! Nedir bu etiket sevdası anlamıyorum. Etiket eklemek spamdan başka bir şey değil. Aynı sayfayı defalarca kopyalamaktan ne anlıyorsunuz? Bu durum web siteniz için pek sağlıklı değil.

Bir çok sektöre ait web sayfasını inceliyorum, backlink ve SEO hizmeti verdiğimiz bir çok müşterimizin web sitelerini analiz ediyorum karşılaştığım en büyük problemlerden birisi binlerce etiket eklenmesi. Etiketlerden trafik alan basmış etiketi basmış etiketi. Suç aslında site sahiplerinde değil. Kendilerini SEO sektörünün lideri olarak gösteren kişiler. Onlar etiket kullanıyorsa doğrudur mantığı burda web sitesi sahiplerine kaybettiriyor.

etiket-eklemeyin

Eklemeyin Kardeşim Etiket Eklemeyin!

Kesinlikle etiket eklenmesini önermiyorum. Bir içerik hazırlıyorsunuz, emek veriyor zaman harcıyorsunuz eklediğiniz 3-4 etiket ile o içeriğe yazık ediyorsunuz. Sadece içeriğe zarar vermiyor aynı zamanda alan adınızın otoritesini düşürüyor zamanla web sitenizi spam web sitesi haline getiriyorsunuz.

Eğer gerçekten web sitenizin Google ve diğer arama motorunda yükselmesini istiyorsanız bunun için kaliteli ve benzersiz içerikler üretin. Bu içerikleri arama motorları kurallarına uygun olarak yapılandırın. İçerikleri hedef kitlenize ulaştıracak kanalları tercih edin. Yani paylaşın paylaştırın.

Tekrar hatırlatmakta fayda var. Etiket eklemek web sitenize zarar verir. Kesinlikle uzak durmalısınız.

Web sitenizle alakalı profesyonel olarak SEO analizi yaptırmak, SEO ya da backlink hizmeti almak isterseniz backlinkmi.com adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Mutlaka İncele

En İyi SEO Sonuçları İçin Stratejiler ve İpuçları

Herkes SEO sektörüyle alakalı strateji, teknik ve ipuçları paylaşabilir. Bunlardan bir çoğunu sizlerde tecrübe edinmiş …

2 yorumlar

  1. Ablacım tebrik ediyorum seni.Millet etiket ekleyince direk o kelimeden hit çekeceğini zannediyor ama Google u tanımıyorlar daha. Bir tane yazıya 8-9 tane etiket ekleyenler bile var. 3-4 taneye şükredelim.

  2. Etiketlemenin asıl amacı sitedeki benzer içeriklere ziyaretçi tarafından kolayca ulaşılabilmesini sağlamak için gruplandırma yapmaktır. Arama sonuçlarında etiket sayfaları ile iyi konumlar elde edip ziyaretçi alma uğruna sitenin indekslenmiş sayfa sayısını gereksiz yere artırmak spam site görünümü verecek, hemen olmasa bile uzun vadede olumsuz etki yaratabilecektir. Şu anki koşullarda etiket sayfalarının noindex kullanarak (arama motorlarının indekslemesini engellemek) en mantıklısı olacaktır.

Bir Cevap Yazın