Ana Sayfa / Backlink / Disqus PR9 Siteden Backlink Kaynağına Sahip Ol

Disqus PR9 Siteden Backlink Kaynağına Sahip Ol

Disqus, gerçek zamanlı olarak tartışma ortamı yaratan bir yazılımdır. Bu yazılımı web sayfamıza kurarak disqus üyesi her kişinin kolayca yorum yazmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazılım html kodlarla eklenebildiği gibi hazır yazılımlara (wordpress, blogger) eklenti aracılığıyla da kurulabilmektedir. Bu web sayfasının pagerank değeri 9 alexa global değeri ise 296 olarak geçmektedir. Şimdi bu kriterlere sahip bir siteden nofollow da olsa bağlantı almak nasıl olur? Harika değil mi? Şimdi bu siteden backlink alma tekniğini aşağıda sizler için paylaşacağım. Yalnız bu noktada bir noktaya değinmek istiyorum. Bu siteden oluşturacağınız backlink pr9 kaynağından sahip olacağınız bir bağlantıdır pr9 sayfadan alınmış bir backlink değildir. Ben disqus sitesine üye oldum, profil oluşturdum ve sitemi ekledim. Şimdi pr9 backlink sahibiyim. Öyle bir dünya yok arkadaşlar. Sadece bu sitenin alt sayfasından bağlantı alıyorsunuz. Google açısından güvenilir ve kaliteli bir site olduğu için kesinlikle faydası olacaktır. Yani o kadar da olsun PR1 ile PR9 siteden alınan bağlantı arasında dağlar kadar fark vardır. Her ne kadar alt sayfa olursa olsun.

disqus-backlink-pr9

Bu siteye bağlantı eklemek için;

  • Öncelikle https://disqus.com/profile/signup/ bağlantısı aracılığıyla disqus.com sitesine kayıt oluyoruz.

disqus-uye-olmak

  • Üye olduktan sonra giriş yapıyor ve sağ üst köşede yer alan profil resminizin üzerine gelip açılır menüden edit profile bağlantısına tıklıyorsunuz.

profil-duzenleme-disqus

  • Açılan pencerede profile seçeneğinin bulunduğu alanda web sitesi bölümüne web sayfamızın adresini yazıyor ve değişiklikleri kaydet seçeneğini seçiyoruz.

link-ekleme-disqus

  • Böylelikle profilimizi oluşturmuş ve bağlantımızı almış oluyoruz. Profil sayfanızda aşağıda paylaştığımız ekran görüntüsündeki gibi oluyor.

disqus-pr9-link

Değerli ziyaretçilerimiz bizler sizler için bu tür kaynakları araştırıp ilgili deneme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra paylaşıyoruz. Google açısından verimli olabilecek kaynakların paylaşılmasına daha çok dikkat ediyoruz. Umarız bu tür yazılarımız sizler için faydalı oluyordur. Bizlerin sizlerden istemiş olduğu tek şey bu tür yazmış olduğumuz makalelerin sosyal medya ağlarında paylaşılması. Google + olur facebook olur twitter olur. Duyurmanız bizim için çok önemli. Bilgi paylaşınca önemli ve değerli olur. Bizleri takip etmeye devam ediniz.

Hakkında Ayhan KARAMAN

Mutlaka İncele

Bir Devir Sona Erdi: Pagerank Öncesi ve Sonrası

Ne günlerdi değil mi? Link takası yapılacak pagerank değerine bakardık, alacağız o değere bakardık. Belli …

6 yorumlar

  1. Yararlı bilgiler için teşekkürler…

  2. damla hanım bu siteye kayıt oldum ama nasıl makale yazıcam bir türlü bulamadım makale yazamasam backlink nasıl alıcam siteme
    saygılarla

  3. Damla ve Ayhan hocalarımıza teşekkür ediyorum . Önerdiğiniz backlink uygulamalarını yaptım . Umarım siteme faydası olur .

Bir Cevap Yazın