Ana Sayfa / Backlink / Google Bağlantıları Reddetme

Google Bağlantıları Reddetme

Merhaba değerli okurlarımız,

Bu yazımızda sizlere Google Disavow Links yani Google Bağlantıları Reddetme aracı hakkında bilgiler aktarmak istiyorum.

Genellikle rekabetin çok sık olduğu kelimelerde çalışma yapan rakip firmaların birbirlerine karşılıklı ya da tek taraflı uyguladıkları zarar veren bağlantılarla oluşan etik dışı yöntemlere anti seo adı verilmektedir. Bu konudan bir çoğumuz şikayetçiyiz.

Google daha kaliteli bir arama motoru için mücadelesini sürdürüyor. Google için mücadele eden herkesin yanında oluyor. Artık anti seo çalışmalarının yoğunlaşmasından dolayı isyan eden web sitesi sahiplerinin haykırışlarını duyan google spam ekip lideri matt cutts google bağlantıları reddetme aracı uygulamasını duyurdu. Bu uygulama sayesinde web sayfamıza isteğimiz dışında gelen spam bağlantıları reddedebiliyoruz. İstemediğimiz backlink kaynaklarından kurtulmak bu araç sayesinde çok kolay.

Google Disavow Links ya da Bağlantıları Reddetme Aracı Kullanımı;

Öncelikle paylaştığımız linkte yer alan adrese gidiyoruz. Webmaster Yöneticisi Araçlarında otorum açıyor ve bağlantı reddedeceğimiz web sitemizi seçiyoruz. Link: https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main?pli=1

baglantilari-reddetme-araci

Bağlantıları reddetme butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir uyarı metniyle karşı karşıya kalırız.

Bu, gelişmiş bir özelliktir ve yalnızca dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Hatalı kullanılırsa sitenizin Google arama sonuçlarındaki performansına zarar verebilir. Geri bağlantıları reddetme işlemini yalnızca, sitenize yönelik yüksek miktarda spam, yapay veya düşük kaliteli bağlantı olduğuna inanıyorsanız ve bu bağlantıların size sorun çıkardığından eminseniz yapmanızı öneririz.

Bu metini okuyup kabul ettikten sonra reddedeceğimiz bağlantıları hazırladığımız .txt formatındaki dosyamızı seçiyor ve google ‘a gönderiyoruz.

baglantilari-reddet

Reddetmek istediğiniz bağlantı bir web sitesinin alt sayfası ise hazırladığınız .txt dosyanıza reddeceğiniz linki http://www.siteadresi.com.com/alt-sayfalar.html formatında ekleyiniz. Eğer bir web sitesinde yer alan tüm bağlantılarınızı reddetmek istiyorsanız hazırlayacağımız .txt dosyasına domain:www.siteadresi.com şeklinde ekleyiniz.

Google arama motorunda yükselmek için kaliteli ve kalıcı backlink kaynaklarına sahip olmalısınız. Kalıcı backlink kaynakları hizmetlerimiz için seo paketleri web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Damla KARAMAN

Mutlaka İncele

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır? SEO ile ilgilenen bir çok kişinin cevabını merak ettiği en önemli sorudur …

7 yorumlar

  1. ben blogspotdan bir site engellemek stiyorum. bu şekil olacak değil mi domain:www.alanaditescilcomtr.blogspot.com

  2. bu red ettiğimizz linkleri dosyayı gönderdikten sonra google kaç gün içinde siliyor ve biz bundan haberimiz oluyor haber vermiyordur tabiki ama ahrefs üzerinden azalma oluncamı farkına varıyoruz

  3. şimdi benim site bu sitelerden link verildiği için 6 sayfa cezası bomp cezası alıd ben linkleri iptal ettim ve siteme aynı şekilde güncel tutuyorum sizce site cezadan kurtulma imkanı yüzde kaçtır. Yoksa boşuna siteyle uğraşmayayım siz iyi bilirsiniz

  4. Çok teşekkür ederiz Damla Hanım son derece başarılı makaleler yazıyorsunuz takipteyiz Ayhan Bey’e sevgiler saygılar 🙂

Bir Cevap Yazın