Ana Sayfa / Google / Google DoubleClick Nedir?

Google DoubleClick Nedir?

Google DoubleClick Nedir?

Reklam veren firmaların ya da şahısların reklamlarını yayınlamak istedikleri siteleri bulmalarını sağlayan web tabanlı bir yazılımdır. Reklam verenler bu yazılım aracılığıyla reklam vermek istedikleri siteleri kategorisine, ziyaretçisine ve daha bir çok seçeneğe bakarak seçebilmektedirler.

double-click

Yazılım kullanıcıların verilerini cookie (çerezler) aracılığıyla topluyor bu sayede internet alışkanlıklarını inceliyor ve buna istinaden ilgili tag (etiket) atamasını yapıyor. Bu veriler genellikle her 2-4 hafta içerisinde güncellenmektedir.

doubleclick-nedir

 

Google Double Click ile Neler Yapılır?

  • Sektörünüzle alakalı reklam yayınlayan siteleri seçebilirsiniz.
  • Reklam vermek istediğiniz sitelerin ziyaretçi sayısı ve sayfa görüntüleme değerleri gibi kriterlerini görüntüleyebilirsiniz.
  • Reklam vermek istediğiniz sitelerin listesini oluşturabilirsiniz.
  • İlgi alanlarınızı belirleyebilirsiniz.
  • Reklam yayınlayan sitelerin google adwords görüntülü reklam ağı banner boyutlarını görüntüleyebilirsiniz.
  • Reklam yayınlayan sitelerin aranan anahtar kelimelerini, ilgi alanlarını ve o siteye giriş yapanların başka hangi siteleri ziyaret ettiğini görüntüleyebilirsiniz.

Günümüzde bir çok firmanın tercih ettiği google doubleclick çok faydalı bir araçtır. Şiddetle kullanılması önerilmektedir.

Değerli okurlarımız bu yazımızda sizlere google ad planner aracı hakkında bilgiler aktardık. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Daha farklı makaleler, daha farklı bilgiler için bizleri takip etmeye devam ediniz.

Web sitenizin arama motorlarında yükselmesi için ihtiyacınız olan SEO tecrübesine artık sahip olacağınız bir kaynak var. Detaylar bu bağlantıda.

Mutlaka İncele

Bir Devir Sona Erdi: Pagerank Öncesi ve Sonrası

Ne günlerdi değil mi? Link takası yapılacak pagerank değerine bakardık, alacağız o değere bakardık. Belli …

4 yorumlar

  1. Double click hakkında fazla içerik yok google’da sizlerin bu değerli bilgileri bizlere ulaştırdığınız için teşekkür eder yazılarınızın devamını beklerim…

  2. Teşekkürler. Faydalı bir yazı olmuş.

  3. Eline sağlık, güzel ve açıklayıcı olmuş.

  4. Teşekkürler güzel konu anlatımı olmuş

Bir Cevap Yazın