Ana Sayfa / Google / Google Ürünleri

Google Ürünleri

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google kurulduğu günden itibaren bir çok uygulama, servis ve ürün çıkarmıştır. Bu ürünlerin çoğu hayatımızı kolaylaştıran yazılımlardan oluşmaktadır. Google Chrome internet tarayıcısından Google Adwords ürününe, depolama servisi drive uygulamasında ücretsiz blog sağlayıcısı blogger ‘a kadar bir çok ürününü kullanmaktayız. Şimdi gelelim bu ürünlerin ne ise yaradığına. Tüm google ürünlerini sizler için açıkladık.

google-urunleri-servisleri-uygulamalari

Google Web Arama;

Milyarlarca Web sayfasında arama yapabileceğiniz google servisidir. Dilediğiniz bilgiye saniyeler içerisinde ulaşmanızı sağlayan bu servis kuşkusuz en çok kullanılan google servisidir.

Google Chrome;

Bu tarayıcı Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısıdır. Benim görüşüm Dünyanın en iyi internet tarayıcısı olduğudur. 5. Yılını dolduran chrome ilk çıktığında kullanılmakta olan internet explorerin en ciddi rakibi firefox 3 olarak görülüyordu. Ama chrome bu iki browser dahil tüm browserleri ezdi geçti. İnternette gezinirken keyif almak istiyorsanız kullanacağınız tarayıcıyı seçerken dikkat etmelisiniz.

Google Earth;

Uydudan çekilmiş fotoğraflarla birlikte Google ‘ın kendi coğrafi bilgi sistemini tarafımıza aktaran google ürünüdür. Kullanırken keyif alacağınız bu yazılım ile bulunduğunuz yerleri bulmak, uydudan çekilmiş fotoğrafları görmek mümkün.

Picasa;

Fotoğraf kütüphanesi ve düzenleyicisi olan picasa ile bir çok seçenek sizi bekliyor. Fotoğraflarınızı kolayca yönetme vakti gelmedi mi?

Adwords;

Paralı reklam verebileceğimiz bir uygulama. Bu uygulama ile hedef müşteri kitlemize ücreti karşılığında ulaşabilir satışlarınızı artırabilirsiniz. Hem web tabanlı hem bilgisayar (mac, windows) tabanlı olarak çalışabilen uygulaması vardır. Bu uygulamanın adı da adwords editör olarak geçmektedir. Bu uygulama aracılığıyla adwords reklamlarını bilgisayarınızdan yönetebilirsiniz.

Analytics;

Web sayfalarınızın istatistiklerini görebileceğiniz özel bir yazılımdır. Çok ayrıntılı raporlama sunan bu uygulama Dünyanın en popüler analiz yazılımı olmuştur. Ee nede olsa google yapıyor. 🙂

Blogger;

Ücretsiz blog sayfaları oluşturabileceğimiz bu yazılım Dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Hemen hemen her web sitesi sahibi ilk adımı blogger aracılığıyla atmıştır.

Hangouts;

Bu yazılım ise yazılı, sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunan bir uygulamadır. Eski adı ise çok iyi bildiğimiz gtalk. Gtalk gelişim sürecinden sonra google hangouts ismini alarak daha popüler bir hale geldi.

Google arama motorunun yukarıda saydığımız uygulamalarının haricinde bir çok servisi vardır. Bizler en popüler olanlarını sizler için kısa tanımlar halinde açıkladık. Umarım faydası olmuştur. Bizleri takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Hakkında Ayhan KARAMAN

Mutlaka İncele

21 Nisan Google Güncellemesine Hazır mısınız?

Google geçtiğimiz günlerde, 21 Nisan 2015 tarihinde mobile güncelleme olacağını duyurdu. Bu güncelleme web sayfası …

Bir Cevap Yazın