Ana Sayfa / Teknoloji / Kairos Nedir?

Kairos Nedir?

Bu içeriğimizde kairos teknolojisi hakkında bilgiler aktaracağım sizlere. Öncelikle kairos nedir? bu konuyu açıklamak isterim;

Kairos, 2014 yılında bilgi güvenliği sağlamak için kurulmuş bir teknoloji kuruluşudur. Kurumların güvenlik ihtiyaçlarını en üst seviyeye çıkarma isteği ile kurulan Kairos Planet Teknoloji şirketi, bilgi güvenliğini sağladığı kurumların datalarını kendi bilgisayarlarında saklamak ve bunların şiflerini network ağı ile iş ortaklarının bilgisayarlarına gönderip güvenliği en üst seviyeye çıkarmaktır.

kairos-teknolojisi-nedir

Kairos teknolojisinin amacı kairos teknolojisini kullanan müşterilerin verilerine gelebilecek siber saldırıları engellemektir. Bu verileri tek bir bilgisayarda tutmak yerine Dünyanın çeşitli yerlerindeki iş ortaklarının bilgisayar har disklerinde bir alanı kiralayarak sağlıklı bir biçimde korumaktadırlar. Burada iş ortaklarına da para kazandıran Kairos firması kazan kazan mantığıyla ilerlemektedir.

Konuyla alakalı bir de video paylaşma ihtiyacı duyuyorum;

Kairos Teknolojileri bu teknolojiyi kullanan kişilerin (müşteriler) datalarını ilk olarak kendi sunucularında şifreleyerek saklar ve sonra Dünya üzerindeki 100.000 üzerinde iş ortağının bilgisayarlarına bu şifreleri gönderir. Aynı data en az 3 farklı kullanıcıda bulunur. Buradaki amaç çok yüksek gelire sahip firmaların önemli verilerini korumaktır. Bu teknoloji hakkında daha çok bilgiye ulaşmak isteyenleriniz vardır. Bunun için kairosnedir.com web sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Mutlaka İncele

Şık ve Kaliteli Saatler için Hızlı Saat

Seiko markası 1881 yılında Japonya’da kurulmuştur. Kuruduğu ilk yıllarda takı mücevher üretimi yapan seiko firması …