Ana Sayfa / Backlink / LinkWheel

LinkWheel

LinkWheel, Türkçeye çevrildiğinde link tekerleği olarak geçen bu terimin bizim sektörümüzde ki açıklaması ise link döngüsü olmuştur. Bu oluşumun amacı web sitemizin backlink altyapısıni kuvvetlendirmektir. Paravan siteler aracılığıyla bir link döngüsü oluşturularak desteklenen web sayfamız google arama motoru gözünde kısa sürede popüler konumlara gelebilmektedir.

linkwheel

Ana sitemize verilen bağlantılardan bazıları riskli olabilmektedir. Google arama motorunun algoritmalarını sık sık güncellediği dönemde üretilen bu oluşum bir çok internet sitesinde çok kısa sürede etkisini göstermiş ve bu nedenle popüler olmuştur. Günümüzde hala bu teknikleri uygulayan bir çok site sahibi bulunmaktadır. Özellikle seo firmalarının kullanmış olduğu bu teknik tamamen hayal gücüne bağlı olarak gelişme göstermektedir. Paravan siteler aracılığıyla oluşturacağımız linkwheel sisteminde başarı kaçınılmazdır. Otoriter sitelerin bizlere sunmuş olduğu ücretsiz blog servislerini değerlendirerek bu sistemi bizlerde web sayfalarımız için uygulayabiliriz. WordPress, Blog.com, Blogger, Tumblr tarzı sitelerden oluşturacağımız blogları kuvvetlendirerek web sitelerimize sağlayacağımız backlink kaynakları ile çok kuvvetli bir link ağı yaratabiliriz. Bu sayede web sayfamızı istemiş olduğumuz kelimelerde ön planlara getirmek de mümkün olacaktır.

LinkWheel sistemin ücretsiz blog sağlayıcılarından temin edeceğiniz siteler ile yapabileceğiniz gibi ücretli olarak alacağınız alan adınız ile de bu tür sistemler oluşturabilirsiniz. Bu oluşuma daha profesyonel olarak bakmak isterseniz alacağınız farklı ip bloklarına kuracağınız web sayfalarıyla daha etkili bir link döngüsü yaratabilirsiniz. Bu olaya sadece blog siteleri ile oluşturulan sistem olarak bakmak aslında yanlış olur. Üst tarafta hayal gücünüzle alakalı olarak değişkenlik göstereceğini paylaşmıştım. YouTube, Vimeo, Dailymotion gibi video paylaşım siteleri, delicous, reddit, diigo gibi sosyal imleme (bookmark) siteleri, makale siteleri ve rss siteleri de bu döngünün içine dahil edilebilir.

Aşağıda güzel bir biçimde hazırlanmış link döngüsü görseli yer almaktadır.

link-dongusu

Değerli okurlarımız çok uygun fiyatlarda linkwhell hizmeti sağlamaktayız. Profesyonel olarak bu hizmetten faydalanmak isterseniz iletişim sayfamız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Hakkında Damla KARAMAN

Mutlaka İncele

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır? SEO ile ilgilenen bir çok kişinin cevabını merak ettiği en önemli sorudur …

5 yorumlar

  1. Uygulayacağınız seo stratejisinde linkwhell kuşkusuz çok önemli bir yer tutmaktadır. Üstelik linkwhell sayesinde oluışturlacak link çeşitliliği ile seo’nuzun doğala daha yakın bir hale gelmesi de cabası. Yani nerdeyse artısı var eksisi yok bir seo yöntemidir link whell. Ama unutulmaması gerken diğer bir konuda yapacağını tüm seo çalışmaları gibi linkwhell konusunda da işinin ehli ve size iyi referanslar verebilecek kişilerle çalışmanız gerektiğidir.

  2. Diğer yöntemlerde olduğu gibi linkwheel yönteminde de yapılan hatalar var tabiki. Bunlardan en önemlisi siteyi açar açmaz link çıkışı vermek. Bu süreçte yeni siteye hızlı backlink çalışması yapmak sitelerin filtreye girme olasılıkları oldukça fazla artırmaktadır.

  3. Linkwheel gibi yöntemlerle yapılan seo güçlendirme çalışmaları, web sayfamızın arama motorlarında üst sıralara çıkmasına olanak sağladığı gibi, daha doğal bir backlink yapısının da oluşmasını sağlar.

  4. Bende tavsiyeniz üzerine denemeye karar verdim başarılı sonuçlar alacağıma inanıyorum sonuçları tekrar sizlerle paylaşacağım.

  5. Kesinlikle çok etkili bir sistem denemeyenler muhakkak denesin.

Bir Cevap Yazın