Ana Sayfa / Google / MozCast ile Google Dalgalanmalarını Kontrol Edin

MozCast ile Google Dalgalanmalarını Kontrol Edin

Merhaba değerli okurlarımız ve ziyaretçilerimiz,

Bu yazımızda sizlere google dalgalanmalarını kontrol edebileceğiniz özel bir web sayfası hakkında bilgiler aktaracağız.

Google arama motorunda yükselmek isteyen her web sitesi sahibi birey ya da kurum son dönemlerde google algoritma güncellemeleriyle beraber sık sık dalgalanmalara maruz kalabiliyorlar. Google daha iyi daha kaliteli arama motoru seviyesine gelebilmek için spam içerik ya da backlink kaynaklarına sahip web sayfalarını algoritma güncellemeleri veya değişiklikleri ile cezalandırıyor.

Algoritma değişikliği ya da güncellemesini google sıralamaları çok ciddi oranda değişiklik gösterdiğinde anlayabiliyoruz. Güncellemelerden sonra google dalgalanmaları uzun süre etkisini gösterebiliyor. Bu dalgalanmaları takip edebilmeniz için Seo Moz ekibi mükemmel bir yazılıma imza attılar. Bu yazılımın adı MozCast. MozCast ile günlük google dalgalanması süreciyle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

MozCast-google-dalgalanmalari

Google dalgalanması hakkında bilgi sahibi olmak için http://mozcast.com/ web adresine giriş yapmanız yeterlidir. Derece ne kadar yüksekse o gün o kadar dalgalanma yaşandığına işaret oluyor.

mozcast-google-dalgalanma

Bu yazımızda sizlere google dalgalanma ölçüm aracı hakkında bilgiler aktardık. Umarız bu makale ile siz değerli okurlarımıza faydalı olabilmişizdir.

Değerli okurlarımız google arama motorunun sık sık güncellediği ve çıkardığı algoritmalardan etkilenmemek için kaliteli, kalıcı backlink kaynaklarına ve kullanıcılarınızı web sayfanızda tutabilecek içeriğe sahip olmanız gerekmektedir. Google kaliteli arama motoru isteğini başarıya ulaştırmak için mücadele ediyor.

Google algoritmalarından, güncellemelerinden ve dalgalanmalarından etkilenmemek için kalıcı ve kaliteli backlink alınız. Kaliteli backlink paketleri sayfamızı inceleyerek sizler için hazırladığımız backlink çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında Damla KARAMAN

Mutlaka İncele

21 Nisan Google Güncellemesine Hazır mısınız?

Google geçtiğimiz günlerde, 21 Nisan 2015 tarihinde mobile güncelleme olacağını duyurdu. Bu güncelleme web sayfası …

4 yorumlar

  1. Google Dalgalanma. Benim Siteyede “kopyalanmış içerik” Diye Manuel Bir İşlem Yapmışlar. Bütün Sayfaları Sildim Baştan Uydurup Uydurup Sabaha Kadar Tek Bir sayfa yaptım koydum değerlendirme gönderdim ve tekrar aynı “kopyalanmış içerik” diye kabul edilmemiş. Sonra sayfayı sildim bomboş bir sayfa koydum tekrar gönderdim ve 20 eylülde yine bir mail google den “kopyalanmış içerik” barındırdığı belirlenmiş. Kelime bazında aramalara bakın ilk sayfalarda hiç site kalmamış genelde intoko, youtube, vimeo yada yabancı siteler çıkıyor. Reklam geliri uğruna Google Suç İşliyor ve Haksız yere kurumsal siteleri siliyor ya da geriye atıyor.

  2. 3 yıl önce içerikleri bana ait olan kendi yazdığım ve bir firmaya yaptırdığım internet sitemin 2 yıl sonra eski ortağım birebir aynısını kopyalayarak internete verdi,benim site bana ait olan orjinal içeriklerde 7 yada 8. sayfalarda görünürken 2 sene sonra kopyalanmış site ilk sayfalara çıkmış,içerikleri arama yaptığımda benden onlarca sayfa önde çıkıyor,o yüzden bana google nin dürüst çalıştığını anlatmayın hepsi yalan google insanları kandırıyor. Yazık o kadar seo hizmeti veren çalışanların insanların emeklerine.asıl kopya olan içerikleri ödüllendiriyor.

Bir Cevap Yazın