Ana Sayfa / Backlink / Ne Zaman Backlink Almalıyım?

Ne Zaman Backlink Almalıyım?

Ne zaman backlink almalıyım? Sizlerden gelen sorular arasında son dönemlerde en popüler olanı diyebiliriz. Bu sorunun cevabını bir içerik hazırlayarak vermek istedik.

Bu blog sitesi kişisel ve ticari web sitesi sahiplerinin tam 3 yıldır aralıksız bilgi aldığı, tecrübe kazandığı ve takip ettiği bir platform haline geldi. Ciddi bir potansiyele sahip olan web sitemizi bu duruma getiren siz değerli ziyaretçilerimize öncelikle teşekkür etmek isteriz.

Web siteleriniz için yoğun bir şekilde çalıştığınızı, emek verdiğinizi ve mücadele ettiğinizi biliyoruz. Bu içeriğimizde sizlere ciddi önerilerde bulunacağız. Bunları dikkate almanız web sitenizin arama motorlarında özellikle de Google’da yükselmesine ve iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Backlink terimi bir web sitesinin gerçekten ihtiyacı olan bir kaynaktır. Fakat bu kaynak artık eskisi gibi her önüne gelen yerden alınabilecek bir şey değildir. Önceki dönemlerde almış olduğunuz her bağlantının etkisini görebiliyordunuz fakat günümüzde bu durum böyle değil. Şimdi kalıcı, kaliteli ve nitelikli bağlantılar ciddi oranda fayda sağlıyor. Peki bu bağlantıları ne zaman almalısınız? Şimdi gelelim bu sorunun cevabına.

ne-zaman-backlink-almaliyim

Web sitenizi oluşturdunuz içerik girmeye başladınız peki ya backlink? Acaba doğru mu ilerliyorum? Erken almam avantaj mı dezavantaj mı? Aşağıda maddeler halinde belirtiğimiz açıklamaları dikkate almanızı öneririz;

 • Site hızı performansınızı iyileştirmeden, (site hızı testi için buraya site hızınızı iyileştirmek için buraya tıklayabilirsiniz)
 • Başlık ve meta açıklamalarınızı doğru yapılandırmadan,
 • Belirli bir içerik ekleme sürecini tamamlamadan,
 • Görsel ve URL optimizasyonunu tamamlamadan,
 • Mobil uyumlu bir site haline gelmeden,

Kesinlikle bağlantı almayınız. Yukarıdaki maddeler aslında iç optimizasyon kriterleriyle alakalı. Bu kriterleri tamamladıktan sonra yavaş yavaş, periyodik bir biçimde bağlantı alabilirsiniz. Bu çalışmaları kendinizde yapabilirsiniz, yapan kişilerden destekte alabilirsiniz.

Eğer gerçekten bir profesyonel desteğe ihtiyacınız olursa bu konuda son dönemlerde hizmetleriyle ön plana çıkmış olan backlinkmi.com sitesini tercih edebilirsiniz. Web sitenizi incelemeden, gerekli eksiklikleri tespit edip düzenlemeden kesinlikle backlink çalışması uygulamamaktadırlar. Şimdi sizde backlinkmi.com adresini ziyaret edebilir, firma ve hizmetleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca firmanın blog sitesinide incelemenizi öneririz. Çok değerli bilgiler paylaşılmaktadır.

Bonus: Ücretsiz backlink kaynakları için http://www.damlakaraman.com.tr/backlink/ bağlantısını ziyaret etmenizi öneririz.

Mutlaka İncele

2017 Sosyal İmleme Listesi

2016 Yılına özel olarak hazırlanmış sosyal imleme listesi aşağıda yer almaktadır. Kaynaklar otoritesine göre sıralanmıştır. …

12 yorumlar

 1. Gerçekten çok yararlı oldu bunları göz önünde bulunduracağım 🙂

 2. Forum siteleri için özel bir çalışma makalesi bekliyoruz teşekkürler.

 3. Biz de sık sık bo sorunu tartışıyorduk . Çok iyi oldu bu makale. Makalelerinizi sık sık takip ediyoruz. Çok faydalı bilgiler gerçekten teşekkür ederiz. Başarılarınızn devamını dileriz.

 4. Çok faydalı bir makale ellerinize sağlık.Teşekkür ederim.

 5. Damla hocam bir sorum olacaktı. Bildiğiniz üzere ahrefs adında bir backlink sorgulama sitesi bulunmakta ve ben orda sitemi sorgulatınca backlinkler arasında facebook, twitter, issuu, myspace vb. sosyal medya siteleri çıkmamakta bunun nedeni nedir acaba ? Backlink olarak algılanmamasından mı yoksa bu tarz sitelerde gözükmemesinden dolayı mıdır ? yoksa başka bir nedenden mi beni bir bilgilendirirseniz ona göre çalışmalar yapayım.

 6. Bu sorun her zaman kafamı kurcalamıştır. Teşekkür ederim

 7. Aceleci davranmamak gerek bu hususta bence sağolun

 8. Damla hanım sitenizdeki bilgiler iyi tasnif edilmiş ve doyurucu.Yani ilgili konuda başka araştırmaya gerek yok.Bilgilerin konsolidasyonu süper.Blog dünyasındaki nadir kaliteli sitelerden biri.Takip edeceğim.

 9. Sürekli kafamda olan sorulardan biriydi , teşekkürler Damla abla sayende doğru adımlar atabiliyorum.

 10. Damla Hanım yazınız için teşekkürler. Ayrıca bir bilgi daha eklemek isterim. Backlink elde etmek için bir miktar da hit kazanmaya başlamış olmak gerekir. Eğer ki elde edilen linklerin sayısı hitiniz ile doğru orantılı bir şekilde artmıyor ise bu Google açısından dikkat çeken bir durum olur. Bir süre sonra da yarardan çok zarar getirmeye başlar.

Bir Cevap Yazın