Ana Sayfa / İnternet / PPC (Pay Per Click) Reklam Nedir?

PPC (Pay Per Click) Reklam Nedir?

PPC Nedir?

PPC (Pay Per Click) yani tıklama başına ödeme olarak adlandırılan bu terim reklam verenlerin web sayfalarına tıklandığı taktirde ödeme yaptıkları bir sistemdir. Çoğu kişi dogal seo çalışmalarının uzun sürmesinden dolayı öncelikli olarak PPC ‘yi tercik ederler. Bunların en etkili ve verimli olanı kuşkusuz google adwords. Çünkü hedef kitleye hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlar. Günlük bütçenizi, hedef kelimelerinizi ve ortalama tık oranınızı belirleyip aksiyon alabileceğiniz bu sistemler web sitenize seo açısından da fayda sağlayacaktır. Nasıl yani diye soru soran okurlarımızı duyabiliyorum. 🙂 Seo açısından almış olduğunuz trafik ile fayda görmektesiniz. Sonuçta web sitenize bir kitle giriyor ve bu kitle sizin hedeflediğiniz kişilerden oluşuyor. İllaki web sitenizde gezinecekler ve sayfalarınızın gezinme oranını, ortalama kalma süresini artıracaklar. Bu sirkülasyon içerisinde google tarafından fark edilen web sayfanız kesinlikle fayda görecektir.

ppc-nedir

PPC reklamlarının takipi çok önemlidir. Bunun için önerebileceğimiz yazılım ise google analytics. Reklamlarınızın seyrini izlemek için piyasada yer alan en iyi yazılım. Bundan daha iyisini bulamayacağınızı iddia ederim. Bu yazılım ile doğru hedef kitleye ulaşıp ulaşmadığınızı, kelime gruplarının doğruluğunu ve müşterilerinizin sizleri nasıl bulduğunu öğrenebilirsiniz. Her zaman için ilk çalışma olumlu sonuçlar vermeyecektir. Çünkü ayıklamanız ve eklemeniz gereken anahtar kelimeler olacaktır. Tıklama başına maliyetler zamanla daha da iyileşecektir. O nedenle bu tür reklam yöntemlerinde verim genellikle 2. aydan sonra daha belirgin olarak gözlemlenir.

google-adwords-ppc-tiklama-basina-odeme

Tıklama başına ödeme türü reklamcılıkta kampanyalarınızı doğru analiz etmenin tek yolu sıkı bir takiptir. Takip etmeniz, sürekli incelemeniz sizi başarıya ulaştıran en büyük etken olacaktır.

Hakkında Ayhan KARAMAN

Mutlaka İncele

Organik Hit

Organik Hit, web sayfalarınızın doğal yollarla arama motorları üzerinden almış olduğu ziyaretçilere verilen isimdir. Bu ziyaretçi web …

Bir Cevap Yazın