Ana Sayfa / Backlink / PR9 Backlink Kaynağı: Flickr

PR9 Backlink Kaynağı: Flickr

Evet söz verdiğimiz gibi backlink kaynaklarının paylaşımına devam ediyoruz. Bu içeriğimizde de PR9 backlink kaynağı flickr’ı paylaşmak istedik. Bu tür paylaşımları yapmadan önce sosyal medya hesaplarımızda daha öncesinde duyurusunu yapıyoruz. Bizleri takip eden takipçilerimiz bu kaynaklara daha hızlı erişebiliyorlar.

Web sitenizi arama motorlarında yükseltmek için öncelikle çok iyi bir biçimde yapılandırılmış bir iç optimizasyona sonrasında kaliteli ve kalıcı dış kaynaklara ihtiyacınız vardır. Bizler iç optimizasyon tarafında başarılı olduğunuzu düşündüğümüzden dolayı bu bağlantıyı ve benzerlerini almanızda sakınca görmüyoruz. Bu tür platformları doğru kullandığınızda ciddi oranda faydasını görürsünüz.

PR9 Backlink Kaynağı: Flickr

Bu platform aslında bir fotoğraf paylaşım sitesi. Kullanıcıları bu siteye üye olur ve fotoğraf paylaşımında bulunurlar. Bizler ise bu fotoğraf paylaşımını farklı bir amaçla kullanacağız.

Bu siteye üye olmak kolay, bağlantı almakta kolay. Fakat biz size burada 2 yöntem göstereceğiz ve bu iki yöntemide ekran görüntülerini kullanarak anlatacağız. Dikkat etmeniz gereken kritik noktalar var o nedenle içeriği dikkatlice incelemenizi öneririz.

flickr-kayit-ol-backlink-al

 • Öncelikle flickr.com internet sitesine giriş yapar sağ üst köşede yer alan “Sign Up” butonuna tıklarız.

uyelik-bilgilerini-doldur-backlink-kazan

 • Karşımıza gelen ekranda bizden istenilen üyelik bilgileri doldurulur ve “Hesap Oluştur” butonuna tıklanır.

flickr-backlink-hesap-olusturma

 • Telefon onayından sonraki süreçte de yukarıdaki ekran görüntüsünde bulunan bir mesajla karşılaşırsınız. Artık hesabınız oluşturulmuştur. Sıra geldi flickr platformuna özel bir URL oluşturma ve bağlantı alma yöntemlerine.

flickr-profil-url-olusturma-ve-backlink

 • Sağ üst köşede yer alan profil resmine tıkladıktan sonra yukarıda yer alan ekran görüntüsündeki gibi bir sayfayla karşılaşırsınız. Yapmanız gereken “Create your memorable Flickr web address” bağlantısına tıklama ve size özel bir benzersiz URL almak.

URL-alma-flickr

 • URL kısmınıda hallettik. Sıra geldi bağlantı almaya.

flickr-backlink-almak

 • Bu kısımda profil sayfamıza geliyor ve “Uploads Photos” bağlantısına tıklıyoruz.

resim-yukle-backlink-al

 • Resmi de başarıyla yükledik. Sıra geldi bu resmin açıklama kısmını güncellemeye ve o açıklama kısmına bağlantı eklemeye.

flickr-resim-yukleyerek-backlink-almak

 • Resmi yükledikten sonra açıklama kısmına kısa ya da uzun bir açıklama metni ekleyip bu açıklama metninin içerisinden bağlantı alabilirsiniz. Kesinlikle çapa metin kullanmayın. Direkt sayfalarınızın bağlantılarını verin.

Bu platformu her resmin açıklamasına bağlantı ekleme amaçlı kullanırsanız başarılı olamazsınız. Her 10 resimde bir kullanacağınız bağlantı ekleme yöntemi daha faydalı olacaktır. Ayrıca hep aynı sayfaya değil her seferinde farklı sayfalarınıza bağlantı almanızı öneririz.

Unutmadan bu siteden farklı bir yollada bağlantı alabilirsiniz. O da profil sayfanızı güncelleyerek alacağınız bağlantıdır. Benim profilimi inceleyerek nasıl bağlantı aldığımı görebilirsiniz. Profil sayfama flickr.com/people/damlakaramancom/ bağlantısından erişebilirsiniz.

Farklı #backlink kaynaklarına ne dersiniz? Aşağıda sizler için hazırladığım ücretsiz backlink kaynaklarının yer aldığı bağlantılarıda paylaştım. Kesinlikle incelemeli ve faydalanmalısınız.

 • PR9 değerine sahip siteden ücretsiz bağlantı almak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
 • Birisi edu backlink mi dedi? İşte size o harika içerik burada.
 • Kaliteli sosyal medya sitelerinden kim bağlantı almak istemez ki? Hemen bu platformları öğrenmelisiniz. Bu platformlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Daha fazlasına mı ihtiyacınız var? O zaman damlakaraman.com.tr adresini iyice incelemenizi öneririz. İncelemeyenler çok şey kaybediyorsunuz haberiniz olsun.

Mutlaka İncele

2017 Sosyal İmleme Listesi

2016 Yılına özel olarak hazırlanmış sosyal imleme listesi aşağıda yer almaktadır. Kaynaklar otoritesine göre sıralanmıştır. …

18 yorumlar

 1. Yazınızı okuduktan sonra diğer yazılarınızıda okumaya devam ettim, faydalı bilgiler için teşekkürler, çok az kişi bu tür paylaşımlar yapıyor.

 2. Damla Hanım, makale için teşekkür ederiz. Lakin bazı kaynaklarda TrustRank’in daha önemli olduğu söyleniyor. Backlink’in önemi artık kalmayacak mı acaba? Teşekkürler 🙂

  • Damla KARAMAN

   Trustrank ile backlink kıyaslanmamalı. Trustrank PageRank ve diğer Rank kavramlarıyla kıyaslanabilir. Backlink asla bitmez. Sadece kaliteli ve kalıcı olması yeterlidir. O kalite kriterleri arasına Trustrank’ı alabilirsiniz.

 3. Sayenizde güzel bir backlink aldık, sağolun varolun 🙂

 4. Çok teşekkürler, sayende güzel bir backlink aldık

 5. Bu sitenin her sayfasında ayrı ayrı emek var çok teşekkürler.

 6. İlk mail geldiğinde çok sinirlendim ama gerçekten güzel bilgiler takipteyim 🙂

 7. Öncelikle Teşekkür ederim.
  Size bana atmış olduğunuz mail’e karşılık ulaştım ve bu dediğiniz pr9 flickr adlı kaynaktan bir backlink sahibi oldum sayenizde. Tekrardan teşekkür ederim.

 8. sitenizi sürekli takip ediyorum yenilikler ilk sizde..

 9. Paylaşımlarınızı yakından Takip Ediyorum Çok Teşekkür Ederim Çok Faydasını gördüm…

 10. çok faydalı bilgiler için teşekkür ederim

 11. Yine güzel bir paylaşım daha çok teşekkürler.

 12. Adım Adım yaptım ve kolay kolay oldu çok teşekkür ederim eline saglık

 13. takibe devam bende üye oldum ve sayenizde sağlıklı bir Pr9 backlink sahibi oldum.

 14. artık pr değerleride silindi şimdi neye bakıcaz 🙂

 15. Yazılarınız gercekten cok iyi 🙂

 16. Merahaba. Bu yararlı makale için teşekkürler. Buradan aldığımız linkler nofollow oluyor değil mi? Dofollow olarak almanın bir yöntemi var mıdır?

Bir Cevap Yazın