Ana Sayfa / Google / Seo Fiyatları ve Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Seo Fiyatları ve Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Seo fiyatları, her kelimeye ve sektöre göre değişkenlik gösteren bir kavramdır. Kelimenin rekabet oranı, aranma hacmi, sonuç sayısı ve sektör rekabeti seo ücretleri belirlenirken dikkate alınacak kriterler arasındadır. Bunların yanı sıra hiç sıralamada olmayan seo çalışması uygulatmayan firma ya da şahıslar yüksek rakamlar öderken kelimesinde iyi konumlarda yer alan firmaların ya da şahısların daha iyi konumlara gelmek için ödeyecekleri ücret çok düşük meblağları bulabilmektedir.

seo-fiyatlari-ucretleri

Günümüzde seo çalışmaları yapılırken çok fazla gayret, bilgi birikimi, teknik ve tecrübe gerekmektedir. Artık işler eskisi gibi kolay değil. Önceki süreçlerde link eklemesi yapıp web sitelerimizin yükselişini takip ederdik. Link verdiğimizin ertesi günü sıralamalarda çok iyi konumlarda yer alırdık. Artık süreç bambaşka bir şekilde seyrediyor. İçeriğin kullanıcı odaklı olmalı, alacağın bağlantılar kaliteli ve çoğu nitelikli ve doğal olmalı ve sosyal medya sitelerini aktif olarak kullanılmalı. İçerik girerken uzun olsun da nasıl olursa olsun deyip geçmemeliyiz. Evet google insan değil ama artık en az bizim kadar o makaleyi anlayabilme kapasitesine sahip. O nedenle bundan sonraki süreçte arama motorlarını iyice anlamak onların isteklerine yanıt vermemiz gerekiyor. Yok öyle hacklink ekleyip bir yerlere gelmek. Gelirsen de gidersin arkadaş.

Seo fiyatı belirlenirken göz önünde bulundurulan kriterler aşağıdaki gibidir;

  • Hedef kelimenin rekabet oranı,
  • Hedef kelimenin aranma hacmi,
  • Hedef kelimenin sonuç sayısı,
  • Sektör rekabeti,
  • Web sitesinin kod yapısı ve index sayısı,
  • Web sitesinin içeriği.

Yukarıda maddeler halinde paylaştığımız her bir kriter seo ücreti belirlenirken dikkate alınır.

Bu yazıyı bir çok takipçimizden seo fiyatları belirlerken neyi göz önünde bulunduruyorsunuz? nelere dikkat ediyorsunuz? nasıl belirliyorsunuz gibi sorular aldığımız için hazırladık. Umarız bu sorulan sorulara bu makale ile net olarak cevap verebilmişizdir. Unutmayın arkadaşlar herkes ama herkes seo danışmanı olabilir, herkes bu sektörde fiyat belirleyebilir, hizmet verebilir ama başarılı olamaz. Bir seo uzmanı tercih ederken çok iyi araştırmalısınız. Bizleri takip etmeye devam ediniz… 🙂

Hakkında Ayhan KARAMAN

Mutlaka İncele

Bir Devir Sona Erdi: Pagerank Öncesi ve Sonrası

Ne günlerdi değil mi? Link takası yapılacak pagerank değerine bakardık, alacağız o değere bakardık. Belli …

Bir Cevap Yazın