Ana Sayfa / Backlink / Sosyal İmleme Nedir

Sosyal İmleme Nedir

Merhaba Damla KARAMAN ziyaretçileri,

Bu yazımızda sosyal imleme nedir konu başlığı hakkında bilgiler aktaracağım.

Sosyal imleme nedir?

Sosyal imleme sosyal paylaşım sitelerinde yapılan her türlü paylaşıma verilen isimdir. Bu paylaşımlar web sayfamızın arama motorlarında popüler konuma gelmesi için uygulanmaktadır. Sosyal imleme teriminin faydası olabildiği gibi zararı da olabilmektedir. Bu nedenle imleme yaparken veya yaptırırken dikkat etmeniz gereken kurallar vardır.

Web sayfanızın bir anda toplu olarak programla sosyal imleme sitelerine gönderilmesi faydadan çok zarar sağlar. Google arama motorunun son algoritma değişikliklerinde istemiş olduğu sitede geçirilen ortalama sürenin yüksek olması kavramını zıt yönde etkileyen imleme faydadan çok zarar sağlamış oluyor. Şimdi bu yazıyı okuyan herkesin kafasında şu soru oluşuyor. Sosyal imleme zararlı mı? Sosyal imleme doğru kullanılmadığında zararlı. Peki nasıl doğru kullanılır? Hemen açıklayalım. Eğer web sitenize sosyal imleme hizmeti satın almak istiyorsanız bunu direk ana domain ya da web sayfalarınıza almaktansa paravan bir site kurup bu paravan siteye imleme yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Web sayfanızın ortalama ziyaretçi süresini düşürmeye gerek yok.

Google arama motoru artık kullanıcıya hitap eden doğal backlink kaynaklarına sahip web sayfalarına değer vermektedir. Web sayfalarınızın değerini artırmak için kullanıcıya hitap etmelisiniz. Kullanıcı web sayfanızda ne kadar vakit geçirirse o kadar popüler konuma gelirsiniz. Bu durum tarafımızca test edilmiştir.

Bu makaleyi okuyup yorum yazan her ziyaretçimize kaliteli sosyal imleme listesi gönderilecektir. Yorum yazarken mail adresi kısmını kesinlikle doldurmanız gerekmektedir.

Bu makalemizde sizlere sosyal imleme nedir konu başlığı hakkında bilgiler aktardık. Umarım faydası olmuştur. Bir önceki google ilk sayfa yazımızı da okumanızı önermekteyiz.

Hakkında Damla KARAMAN

Mutlaka İncele

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır? SEO ile ilgilenen bir çok kişinin cevabını merak ettiği en önemli sorudur …

8 yorumlar

 1. Tebrikler güzel bir yazı olmuş…

 2. Merhaba,

  Yazılarınızı okudum. Çok güzel. Sizinle irtibata geçmek istiyoruz.

  Teşekkürler.

  Halil

 3. sayfada geçirilen süre konusu üzerinde durmuşsunuzda;

  diyelim benim bi sitem var ona analytics yerleştirmedim. google burda ne kadar süre geçirildiğini nereden anlayacak…

  • Mehmet Bey,

   Google analytics kodunu yerleştirmeden de okuyabilmektedir. Bu kadar gelişmiş bir arama motoruna hakaret ettiğinizin farkında mısınız? 🙂 Bunu google değil tüm bu hizmeti veren botlar anlayabilir. Mesela alexa. Sizin sitenize giren kişilerin ortalama süresini nasıl biliyor? Ya da tüm sitelerin. Yok tüm siteler alexa kodumu yerleştiriyor sitesine?

   Bu şekilde bakarsanız hata yaparsınız.

 4. Damla hanım gerçekten çok teşekkür ederim bu bilgiler için.Benim işime yaradı.

 5. Damla hanım seo konusunda sizlerin sitenizden çok faydalandık.Çok teşekkür ederiz.Güzel kaynaklar elde etmiş olduk.Sizlere çok teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın