Ana Sayfa / Seo / WordPress Siteleri Hızlandırmak

WordPress Siteleri Hızlandırmak

Bu yazımızda sizlere wordpress siteleri hızlandırmak konu başlığı hakkında bilgiler aktaracağız.

WordPress Siteleri Hızlandırmak;

WordPress altyapısıyla oluşturulan web sayfalarının çoğunda tema ya da eklenti nedeniyle yavaşlama söz konusu olur. Bu durum zaman geçtikçe dayanılmaz bir süreç olur ve web sayfanızın zarar görmesine neden olur. WordPress yazılımının kullanmış olduğu harici verilerin optimize edilmesiyle birlikte yazılıma yük olan her türlü nedenden kurtulunabilir. Bu tür gereksiz yüklerden kurtulmak için yine yardımınıza wordpress eklentileri yetişiyor. Bu makalemizde siz değerli okurlarımız için ihtiyacınız olan eklentiler hakkında bilgi vereceğiz.

W3 Total Cache

Bu eklenti sayesinde binlerce sorguyu çalıştıran wordpress yazılımını çok rahat bir seviyeye getirebilirsiniz. Web sitenizin daha hızlı açılmasını istiyorsanız aradığınız eklenti W3 Total Cache.

Eklentiyi indirmek için: http://wordpress.org/extend/plugins/w3-total-cache/

Wp-Optimize;

Bu eklenti aracılığıyla veritabanının şişmesini etkileyen tüm unsurlardan kurtulabilirsiniz. Geçmiş onaysız ve spam yorumların temizlenmesi, çöp yazıların silinmesi ve veritabanının düzenlenmesine kadar her türlü iyileştirmeyi yapmaktadır.

Eklentiyi indirmek için: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-optimize/

cSprites for WordPress;

WordPress alt yapısına sahip web sitenizde yer alan resimlerin birleşerek çağrılmasını ve bu şekilde sorgu sayısı oranının düşürülmesini sağlayan bu eklenti sayesinde sitelerinizin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde sunucunuz daha rahat çalışmaktadır. Özellikle alexa değerlerinizin iyileşmesinde büyük rol oynar.

Eklentiyi indirmek için: http://wordpress.org/extend/plugins/csprites-for-wordpress/

Scripts Gzip;

Css ve Javascript dosyalarınızın sıkıştırılması için gerekli olan eklentidir. Bu eklenti ile web sayfanızın çok ciddi oranda hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu eklenti de alexa konusunda çok faydalı olmaktadır.

Eklentiyi indirmek için: http://wordpress.org/extend/plugins/scripts-gzip/

Yukarıda yer alan uygulamalar wordpress yazılımıyla oluşturulmuş web sayfaları için gerekli olan en ciddi eklentilerdir.  Bu eklentiler wordpress sisteminin olmazsa olmazıdır. Web sayfanızın hız değerini öğrenmek için aşağıda yer alan iki internet sitesini kullanabilirsiniz.

http://gtmetrix.com/ ve https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

Bu yazımızda sizlere wordpress site hızlandırma konusunda bilgiler aktardık. Bir sonraki yazımızda sizleri tekrar aramızda görmek isteriz.

Hakkında Damla KARAMAN

Mutlaka İncele

Bir Devir Sona Erdi: Pagerank Öncesi ve Sonrası

Ne günlerdi değil mi? Link takası yapılacak pagerank değerine bakardık, alacağız o değere bakardık. Belli …

6 yorumlar

  1. Merhaba.

    Bu eklentileri kurup hangi ayarlamaları yapmam lazım acaba ? Scripts Gzip zaten otomatik ama diğerlerin de ayarlama yapmak lazım.

  2. Temiz ve güvenilir bir yerden alınacak özgün tema ilk adım olabilir. Bunun dışında özgün içerik kullanmak da önemlidir.

  3. Güzel yazı teşekkürler, bende quik cache diye bir eklenti vardı onu kurmanızı öneririm çok daha hızlı açılıyor site.

  4. Google’ın hızlı siteleri ödüllendireceğini açıkladığından beri bu tür yazılar çok daha değer kazandı. Yazınız çok açıklayıcı olmuş. Emeğinize sağlık. Bu yönergeleri sitelerine uygulayacak arkadaşlar sitelerinin hızlanacağından emin olabilirler.

Bir Cevap Yazın