SEO

Az Bilinen SEO Sırları

Küçük SEO sırlarını bilmek size ekstra avantaj sağlayacaktır. Aşağıda paylaşacağımız stratejileri düzgün, sürekli ve sabırlı bir şekilde uygularsanız en kısa sürede olumlu olarak etkisini görebilirsiniz. Bu stratejiler ve SEO sırları web sitenizin arama motorlarında yükselmesine sebep olacaktır.

Görüntülerinizde ALT Etiket Kullanmaya Özen Gösterin

İçerikleriniz de kullanmış olduğunuz görüntülerin arama motorları tarafından tanınabilmeleri için ALT etiketlere ihtiyaç duyulur. Resimlerinizi doğru isimler vermeniz ve etiket eklemeniz arama motorlarınca özellikle de Google tarafınca çok önemli bir kriter. Bunu yapmanın sizlere ekstra faydası resim arama sonuçlarında yükselmeniz de olacaktır. Resimlerden alınacak trafiği kesinlikle küçümsememelisiniz. Bu kriteri önemsemeyen çok kişi var ama resimlerde kullanacağınız ALT etiketler bile doğal aramalarda yükselmenizi sağlayacak etkenlerden birisidir.

SEO Sırları

Site Hızlandırma

Rakiplerinizden bir farkınız olmalı değil mi? İşte tam da burada site hızı devreye giriyor. Web sitenizin hızlandırılması için elinizden geleni yapmalısınız. Site hızının önemi kullanıcı deneyimi için kritik. Bir kullanıcı sitenizde çok rahat ve hızlı gezine bilmeli. İçerik pazarlaması yapan, ürün satışı yapan ya da bir video izleme hizmeti sunan site. Ne hizmeti veriyorsanız verin, bu yolda hızlı olan her zaman için bir adım önde olacaktır.

Sitenizi hızlandırmak için hazırladığımız önerilere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İçerik

İçerik SEO açısından oldukça önemli. Bunu yanlış anlayanlar ve amacının dışında kullananlar var. Özellikle içeriği Google için hazırlayanlar bulunmakta. Yanlış! Bu tür bir girişim sizi başarıya değil başarısızlığa götürecektir. İçeriğinizi kullanıcılarınız için oluşturun. Bilgi aktarın ve gerçekten faydalı olacak şeyler paylaşın. Emin olun kullanıcılarınızın gözünde markalaşacak az da olsa sık kullanılanlara eklenecek bir siteye sahip olacaksınız.

Kullanıcılarınızı sitenizde uzun süre tutacak, sayfalar arası gezinecek içerikler oluşturursanız yine rakiplerinizin bir adım önüne geçmiş olursunuz.

Az Bilinen SEO Sırları

Backlink Kaynakları

Birileri size backlink bitti diyorsa inanmayın. Backlink kavramı hiç bir zaman bitmedi, bitmeyecek de. Sadece strateji değiştirmeniz gereken bir kavramdır. Her bağlantıyı almamanız gerekir. Her yerden alacağınız bağlantılar sizi riske sokabilir. Doğal, kalıcı ve kaliteli bağlantılara alarak web sayfanızın alan adı otoritesini artırabilirsiniz. Eğer gerçekten kaliteli, kalıcı ve organik bağlantılara ihtiyacınız var ise ve bu tür bir hizmet satın almak istiyorsanız iletişim sayfamız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz. Özellikle hızlı bir biçimde ulaşmak için Skype adresimizi ekleyebilirsiniz. Skype: karamandamla

Eski İçerikleri Güncelleyin

Geldik en önemli sırlardan birisine. Google arama motorunun geçmişte yazmış olduğunuz içerikleri güncellediğiniz zaman size daha çok değer verdiğini biliyor muydunuz? Bu durumu dikkate almanızı kesinlikle öneririm. Ama sakın bir anda tüm içeriklerinizi güncellemeye de kalkmayın. Google arama motorunu kandırmaya yönelik süreçlerden uzak durun. Unutmayın Google çok akıllı bir arama motoru.

Bu tür SEO sırlarını sık sık paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu