Backlink

Backlink Almak İstiyorum

Web sitesini arama motorlarında yükseltmek isteyen çoğu kişinin kullanmış olduğu kaynaktır backlink. Backlink ile yükselmek, ziyaretçi sayınızı artırmak, popüler olmak mümkün. Bir ziyaretçim tarafıma ” Backlink almak istiyorum fakat bazı kişiler zararı olduğunu söylüyor bu konuda bana detaylı bilgi verebilir misiniz? ” sorusunu yöneltti. Bende bu sorunun cevabını blog sitem aracılığıyla vermek istedim.

Backlink Almak İstiyorum

 

Backlink günümüzde çok farklı boyut kazanmış bir kavramdır. Eğer backlink almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bunları maddeler halinde aşağıda belirtmek istiyorum;

  • Bağlantı aldığınız sayfanın ziyaret almasına dikkat ediniz. Ziyaretçisi olmayan sitelerden ya da sayfalardan alınan backlink kaynaklarının faydası olmaz zararı olur.
  • Web sitenize gelen bağlantıların tanıtım yazısı içeriğinden verilmesi google gözünde çok ayrı bir yere sahip.
  • Footer (Bir sitenin en alt kısmından alınan) backlink anlık etkili olsa da artık google ‘nin gözünde tehlikeli bağlantı çeşidine girmiştir. Kesinlikle önerilmemektedir.
  • Bağlantı alırken image (resim) şeklinde almaya dikkat ediniz. Bu bağlantı türünün google gözünde çok farklı bir yeri vardır.
  • Sosyal medya ağlarından alınan backlink kaynaklarının faydası aşikardır. Sosyal medya ile sosyal imleme terimlerini kesinlikle karıştırmayınız.
  • Blog tanıtımı, paravan blog ve forum tanıtımı gibi backlink çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu işlemleri bilinçli olarak uygulayan kişilerle çalışmanız size her zaman için fayda sağlar.
  • Yorum backlink ve aşırı profil kaynaklarından kesinlikle uzak durunuz.
  • İş sadece backlink ile bitmiyor. Backlink aldım yan gelir yatarım ve sitemin yükselmesini izlerim diye bir olay artık google ‘nin lugatında yok. Kullanıcıya hitap eden ziyaretçisini daha uzun süre web sayfasında tutan web siteleri her zaman için kazanacaktır.
  • En önemli olan madde ise kalıcı backlink. Kalıcı backlink hem kalıcı yükselmenizi hem backlink kayıpları yaşamanızı engeller. Bu şekilde zarar görme riskiniz azalır.

Değerli okurlarımız backlink bitti, backlink zararlı, backlink yükseltmez gibi açıklamada bulunanlar asla bu işi bilmeyen, anlamayan kendi tecrübelerinden yaşamış oldukları başarısızlıkları backlink terimine yıkan kişilerdir. Google backlink terimini asla bitirmeyecektir. Backlink doğru kullanıldığında fayda sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu