BacklinkSEO

Backlink Kaynakları

Merhaba değerli okurlar ve ziyaretçiler,

Sizlere bu yazımızda backlink kaynakları hakkında bilgiler aktaracağız.

Bilindiği üzere backlink bir web sitesinin alması gerektiği en önemli dış kaynak. Bu kaynaklar sayesinde web sayfalarımız arama motorlarının gözünde ayrı bir yer kazanır. Popüler konuma gelmek ve kelime bazlı yükselmek için kaliteli ve kalıcı backlink kaynaklarına ihtiyacımız vardır. Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza kaliteli ve kalıcı backlink kaynakları hakkında bilgi vereceğiz.

Backlink kaynakları web sitemizin bağlantılarını ekleyebildiğimiz her alana verilen isimdir. Bunlar blog siteleri, paravan bloglar, forum siteleri, ziyaretçi defterleri, sosyal platformlar yani sosyal imleme siteleri olabilirler.

Blog Tanıtımı;

Blog tanıtımı blog sitesi olan kişilerden makale yayınlanması karşılığında oluşan backlink kaynağıdır. Google algoritma güncellemesi ve değişikliklerinden sonra ön plana çıkmış backlink çeşitleri arasındadır. Örneğin www.damlakaraman.com.tr bir blog sitesidir. Burada yapılan tanıtım blog tanıtımı sınıfına girer.

Paravan Blog;

Paravan blog ücretsiz hizmet sağlayan sitelerin sayesinde oluşturmuş olduğumuz kaynaklara verilen isimdir. Örnek vermek gerekirse blogspot.com, wordpress.com, tumblr.com tarzı sitelerden oluşturulan kaynaklardır. Kendi sayfam için oluşturduğum http://damlakaraman.tumblr.com/ bir paravan blog sitesidir.

Forum Tanıtımı;

Forum sitelerinin site tanıtımı kategorisinde yapılan her türlü paylaşıma verilen isimdir. Bu hizmet hakkında örnek vermek gerekirse netmi.com.tr adresinde yayınlamış olduğumuz http://www.netmi.com.tr/site-tanitimlari/207-damla-karaman-kisisel-web-sayfasi.htm linki forum tanıtımı backlink kaynağıdır.

Sosyal İmleme;

Sosyal imleme siteleri google arama motorunun çok değer verdiği resmen aşık olduğu sistemlerdir. Bu siteler aracılığıyla web sayfalarımızın index hızını artırabiliriz. Bu platformlarda yapacağınız paylaşımları abartmanız sitenizde geçirilen ortalama süreyi düşüreceğinden dolayı dikkat etmeniz gerekebilir. Bir anda yüzlerce platforma eklemektense bunları periyotlar halinde eklemeniz daha sağlıklı olacaktır. Örnek vermek gerekirse http://www.reddit.com/r/socialism/comments/1izu7h/backlink_sorgulama_siteleri/ reddit.com üzerinde paylaştığımız url sosyal backlink kaynağı olarak geçer.

Değerli okurlarımız bu yazımızda sizler için paylaştığımız bilgiler ile kaliteli kaynaklar bulabilir ve web sitenize kalıcı ve kaliteli backlink kaynakları temin edebilirsiniz. Umarız bu makalemiz sizler için faydalı olmuştur.

Ayrıca ben bu tür işlemlerle uğraşmak istemiyorum, vaktim yok diyenler arasındaysanız sizler için hazırladığımız seo ve backlink paketleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu