Backlink

Ne Zaman ve Nasıl Backlink Almalıyım?

Ne zaman ve nasıl backlink almalıyım? Web sitesi olan her kişi ya da kurum bir an önce bir trafik konusunda bir hareket görmek ister. Bunun nasıl olacağıyla alakalı bir çok kişinin tecrübesi ya da bilgisi yoktur. Bizim damlakaraman.com.tr‘yi kurma amaçlarımızdan biriside sektörle alakalı tecrübesi olmayan kişi ya da kurumlara doğru bilgileri aktarmaktı. İşte bu içerikte de tarafımıza yönlendirdiğiniz ve cevabını çok merak ettiğiniz soruyu inceleme imkanı bulduk.

Ne Zaman ve Nasıl Backlink Almalıyım?

Sitenizi ilk açtığınız günden itibaren bağlantı sahibi olmaya başlayabilirsiniz. “Nasıl olur, bu web sayfama zarar vermez mi?” diyenleri duyar gibiyim. 🙂 Olur olmaz yerlerden yani her önünüze gelen yerden bağlantı alırsanız bu size her zaman zarar verir. Yani ilk günde alsanız 3 yıl sonra da alsanız kalitesiz, niteliksiz bağlantılar size her zaman için büyük bir risk oluşturur. Hemen nasıl almanız gerektiğiyle alakalı bilgi vermek isterim;

Web sayfanız için bir siteden bağlantı alacaksanız aşağıdaki kurallara muhakkak dikkat etmelisiniz;

  • Bağlantı alacağınız sitenin güncelliğine. Yani düzenli olarak içerik ekliyor mu eklemiyor mu?
  • Sitesine ekledikleri içerikler gerçekten sektörüyle ve site içeriyle alakalı mı? Yani çöp içerikler oluşturuyor mu? Eğer oluşturuyorsa uzak durunuz.
  • Bağlantı alınacak site sadece backlink almak için mi oluşturulmuş? Eğer böyleyse ve siz buradan bağlantı aldıysanız geçmiş olsun. Bu tür bağlantıların hepsini kaldırın.
  • Bağlantı alacağınız sitenin otoritesi çok önemli. Otoriteyi sorgulayabileceğiniz bir çok site var. Önerim: ahrefs.com
  • Link alacağınız sitenin sosyal sinyalleri de oldukça yüksek öneme sahip. Web sitesi sahibi içerik oluşturmuş optimize etmiş ama bir türlü trafik alamıyor. Sosyal sinyallere, kaliteli bağlantılara sahip değil. Bunun ne ona ne size faydası olmaz.
  • En önemlisi: Bir siteden alınan bağlantı aracılığıyla size trafik gelmiyorsa o bağlantı kaliteli bağlantı değildir. O siteden uzak durunuz.

Yukarıda dikkat etmeniz gereken bazı link alma kriterlerini paylaştım. Tabi bunun yanı sıra sadece link alıp arkanıza yaslanıp yükselmeyi bekleyecek değilsiniz değil mi? Ne yapmanız gerekiyor bunları biliyor musunuz?

Daha fazlası için facebook.com/backlinkmi facebook sayfasına sorularınızı iletebilir ya da backlinkmi.com adresinden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu