Backlink

Backlink Nasıl Faydalı Olur?

Sürekli backlink alıyoruz, bir yerlere web sitemizi ekliyoruz ve sitemizin yükselmesi için mücadele ediyoruz. Sonuç çok ciddi oranda etkili olmadığı zaman backlink kaynaklarına olan inancimizi yitiriyoruz. Bu yazımda siz değerli okurlarımıza bir backlink nasıl faydalı olur konusu hakkında bilgiler aktaracağım. Bu konuyu gerçekten dikkatlice okumanız ve önemsemeniz sitenizin gelişimi ve yükselmesi konusunda ciddi katkı sağlayacaktır.

Backlink Nasıl Faydalı Olur?

Web sayfanıza alacağımız bağlantıların etkisi görmediğimiz de yıkılıyoruz. Buna ne gerek var. Etkisinden emin olup bağlantı alacağınızı düşünün. Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Öncelikle dofollow ve nofollow ön yargınız var ise bunu bir kenara bırakmalısınız. DoFollow yükseltir nofollow zarar verir diye bir mantık yok. Böyle düşünenlerin tümü yanılıyorlar. Her ikisini eşit oranda almanız siteniz için en iyi olanı. Az, öz ve organik bağlantılar web sitenizin geleceği için çok önemli.

Gelelim bir sitenin almış olduğu bağlantının nasıl faydalı olacağına;

  • Almış olduğunuz bir bağlantının size maksimum verim sağlayabilmesi için o bağlantıdan size trafik geliyor olması lazım. Bu en önemli etken. Peki bu nasıl olacak. Bir moda sitenizin olduğunuz var sayalım. Moda siteniz için gidip cep telefonu aksesuarı satan web sayfasından bağlantı alırsanız ziyaret edilme oranınız çok düşük olur. Birde moda blogundan ya da blogger kaynaklarından bağlantı alacağınızı düşünün. Takipçi sayısı yüksek olan bloggerlardan alacağınız yazıların geri dönüşü oldukça iyi olacaktır. Bu Google arama motorunun dikkatini çekecek ve web sayfanızın arama motorlarında iyileşmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.
  • Footer, hack ya da sidebar tarzı kalıcı olmayan bağlantılardan uzak durup, gerçekten kullanıcılara bilgi aktaracak, ilgi çekecek içerikler hazırlayıp bu içeriklerden bağlantı almaya yönelin. Bu yöntem maksimum verim almanızı sağlar.

Yukarıda paylaştığım iki maddeden bir çok yol çıkarabilir, bir çok strateji üretebilirsiniz.

Web siteniz için kaliteli, kalıcı ve organik bağlantı almak istiyorsanız bizler sizlere profesyonel olarak hizmet verebiliriz. Bunun için iletişim sayfamızı kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu