Backlink

Backlink Nedir?

Merhabalar,

Bu yazımızda sizlere backlink nedir ve nasıl yapılır? konu başlığı hakkında bilgiler aktaracağım.

Backlink Nedir;

Backlink terimi bir sitenin başka siteden almış olduğu bağlantılara verilen isimdir. Bu bağlantılar text şeklinde de olabilir görsel şeklinde de. Geçmiş dönemlerde footer kısmından alınan backlink kaynaklarının faydası olmaktaydı. Günümüzde ise tanıtım yazılarının içinden verilen link çıkışlarıyla yapılan backlink çalışmalarının daha çok faydası gözlemlenmiştir. Tanıtım yazısının yanı sıra görsel banner backlink kaynaklarını da tercih edebilirsiniz.

Backlink Nasıl Yapılır;

Backlink bir siteden tanıtım yazısı yayınlatmanız, footer kısmına metin şeklinde link eklemeniz, banner görseline link eklemeniz, blog yazılarına yorum yazarak web sayfanızı eklemeniz şeklinde yapılabilir. Bu şekilde alacağınız backlink kaynaklarının kimi kaliteli kimi spam olarak derecelendirilir. Backlink eklediğiniz yerlerin gelecekte spam olmayacak siteler ya da sayfalar olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun sebebi ise google arama motorunun sürekli algorima değişikliği ve güncelleme yapmasıdır. İlerleyen dönemlerde web sayfalarınızın ceza almamasını istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle kaliteli backlink kaynaklarından backlink alımı yapınız.

Şu an ne tür backlink kaynaklarına sahip olmalıyım? dediğinizi duyar gibiyim. Bunları sizler için aşağıda maddeler halinde açıklamak istedim.

  • Kesinlikle kısa sürede silinecek yerlerden bağlantı almayınız ya da eklemeyiniz. Almış olduğunuz bağlantılar uzun süre kalıcı olmalıdır. Ayrıca bağlantı aldığınız yerler sizlere kesinlikle trafik getirmeli. Trafik getirdikten sonra da o trafiğin bir davranışı olmalı.
  • Sosyal medya sitelerinde web sitenizi paylaşınız. Hedef kitlenize uygun yerleri tercih ediniz.
  • Sektörünüze ve sitenize uygun kaynaklara görüntülü reklam olarak bağlantınızı ekleyiniz.
  • Web sitenizde yarışmalar düzenleyip bu yarışmaları çeşitli platformlarda duyurarak bağlantı elde ediniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz konulara dikkat ederseniz dış kaynak konusunda başarılı olursunuz. Bu başarı google ve diğer arama motorlarında web sitenizin geleceğinin temellerini de atmış olursunuz.

Web sitelerimiz için bağlantı almak domain otoritemizin artmasına sebep olur. Domain otoritesinin artması da arama motorlarında daha iyi konumlarda daha hızlı yer almamızı sağlar. Bu yazımızda sizlere backlink ne demek konu başlığı hakkında bilgiler aktardık. Umarım faydası olmuştur.

Daha fazla içerik için hemen damlakaraman.com.tr/backlink bağlantısını ziyaret et.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu