Backlink

Doğal Backlink Oluşturmak İçin 6 Harika İpucu

İster ücretli alın ister siz oluşturun, backlink artık doğal görünüme sahip olmalı. Alacağınız bağlantıların doğal görünümlü olması tüm arama motorlarının gözünde önemli olmasa bile Google açısından çok önemli.

Artık arama motorları özellikle de Google bağlantıları kontrol etme, inceleme olayını her geçen gün daha da iyileştirmektedir. Çıkarmış olduğu algoritmalardan bunu daha da iyi anlayabiliyoruz. Hayatta her zaman bir mücadele içerisindeyiz. Aslında hayat bir oyun ve bu oyunu kurallarına göre oynayan her zaman için başarılı oluyor. İşte online tarafta böyle. Arama motorlarının bir kuralı var ve siz bu kurallara uygun bir şekilde hareket ederseniz başarı kaçınılmaz olur.

Doğal backlink oluşturmanız için dikkat etmeniz ve yapmanız gerekenler:

Doğal Backlink Oluşturmak

Çapa Metin Kullanımına Dikkat

Sürekli aynı çapa metine bağlantı almak çok büyük risk içerir ve cezalandırılmanız kaçınılmazdır. İlle de çapa metin kullanmanız gerekiyorsa bu çapa metinleri çeşitlendirmeniz, çoğaltmanız riski azaltacak ve başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu sektörün 8 yıldır içinde var olan bir girişimci olarak size önerim alacağınız bağlantıların çapa metin kullanmadan yapılması olacağı yönündedir. Bir hedef kelimeye bağlantı alıyorsanız bunun iki katını hedef kelime kullanmadan almalısınız. Sadece metin olarak ya da direkt link olarak bağlantı almayın. Görseller aracılığıyla da bağlantı almanız ciddi oranda etkili olmaktadır.

Yüksek Pagerank Değerine Sahip Sitelere Odaklanmayın

Bitiremediniz değil mi hala kafanızda şu pagerank olayını. Değerli takipçilerimiz pagerank olayı artık SEO açısından hiçbir öneme sahip değil, web sayfanıza SEO konusunda hiç bir katkı sağlamıyor. Lütfen artık PR9 link lazım, PR8 alırsam sitem şuraya gelir gibi cümlelerden kurtulun. Doğal backlink almak için mücadele edin, kendi ağınızı oluşturun.

Sadece Ana Sayfaya Bağlantı Almayın

İşte yapılan en büyük hata. Tek bir sayfaya alınan bağlantılar. En önemli iç sayfalarınızı seçip bu sayfalara alacağınız bağlantılar hem domain otoritenizi artıracak hem de daha kısa sürede başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır.

Farklı Bağlantı Kaynaklarını Deneyin

Sosyal medya siteleri, dizin siteleri, blog siteleri, forum siteleri daha sayabileceğim bir çok kaynak var. Bu tür kaynakları deneyin, bağlantılarınızı doğal bir şekilde ekleyin ve ölçümleyin. Bu kaynakların spam kavramından uzak girişimler olduğundan emin olduktan sonra web sayfalarınızı ekleyin.

Footer Bağlantılardan Uzak Durun

Footer backlink yani bir web sayfasının en alt kısmından alınan bağlantı türü. Bu artık günümüzün en zararlı bağlantı kaynağıdır. Bu türü kullanan kişiler çok kısa sürede cezalandırılmaya maruz kalabilirler. Sebebi ise alakalı alakasız bir çok sayfadan çok hızlı bir şekilde bağlantı sayısına ulaşmalarıdır. Birde bu bağlantı türünde çapa metin kullanıyorsanız vah halinize. Kesinlikle uzak durunuz.

Programlar Aracılığıyla Alınan Bağlantılardan Kaçının

Otomatik bağlantı ekleyen programlardan uzak durmanızı öneririm. Google arama motorunun en hızlı tespit ettiği şey bu tür girişimlerdir. Şöyle düşünün; bir web sayfanız var ve 1 saat içerisinde o sayfaya 1000 farklı yerden bağlantı geldi. Bunu fark eden botlar sizce nasıl bir tavır sergiler. Daha öncesinde bağlantısı olmayan ya da çok az bir sayıya sahip olan web sayfasına neler oldu da bu kadar hızlı bağlantı gelmeye başladı. İşte bir bot bunu düşünüyorsa web sitenize geçmiş olsun diyebilirsiniz. O nedenle otomatik ekleme yapabilen programlar aracılığıyla backlink almaktan kesinlikle uzak durunuz.

Değerli takipçilerimiz, amacımız backlink terimiyle alakalı çok farklı stratejileri, teknikleri, kaynakları ve bilgileri sizlere aktarmak. Bu konuda tarafınıza doğru yönlendirmeler yapmak ve sitelerinizi başarıya ulaştırmak istiyoruz. Eğer faydalı olabiliyorsak ne mutlu bizlere.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu