GoogleSEO

Google İlk Sayfa

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz,

Bu makalemizde sizlere google ilk sayfa için kendi uyguladığım teknikler hakkında bilgiler aktaracağım. Aktardığım bilgiler kesinlikle test sürecinden geçmiştir.

Google İlk Sayfa

Öncelikle google ilk sayfa için kesinlikle google arama motorunu çok iyi tanımalıyız. Bu arama motoru bizden ne istemektedir sorusunun cevabını verebilmeliyiz. Bu sorunun cevabını veremiyorsak kesinlikle bu cevap için araştırma sürecinde olmalıyız. Bu araştırmaları güvendiğiniz seo blogları, webmaster forumları ya da seo danışmanları aracılığıyla yapabilirsiniz. Genellikle seo blog yazarları bu sorunun cevabını net olarak verebilmekte. Tabi herkes kendi tekniğini, kendi uyguladıklarından edindiği tecrübeleri aktarmaktadır. Bu makalede bende kendi tecrübelerimi sizlere aktarmak istiyorum. Çünkü paylaşılmamış bilgi, bilgi değildir. Bu noktada bir söz daha kullanmak istiyorum. Bildiğini paylaşmayan sırtında kitap yüklü eşekten farksızdır. Şimdi gelelim konumuza;

Google arama motoru sürekli büyüyen ve kendini geliştiren bir yapılanma içerisindedir. Her zaman kaliteli arama motoru olmayı hedefleyen ve bunu her geçen gün bir üst seviyeye taşıyan bir yapılanmadır. Bunun ispatı ise yeni çıkarmış ve güncellemiş olduğu algoritmalardır. Google çıkarmış ve güncellemiş olduğu bu algoritmalar aracılığıyla kullanıcılarına mesajlar verir. Yapılan yanlışları cezalandırır, doğruları ödüllendirir. Çoğu kesim google arama motorunun mantığını bir türlü anlayamadığından dolayı google ‘a kin kusar. Aslında google haklıdır. Amacı daha iyi bir arama motorudur. Google arama motorunda ilk sayfa da yer almak istiyorsanız bu saatten sonra kullanıcıya hitap edeceksiniz. Yazdığınız içerikler saçma sapan olmayacak. Google 300 kelimelik makale istiyor diye saçma sapan içeriği olan yazılar yayınlamayın. Gelen ziyaretçi o yazıyı okuyacak ve o yazı için sitenizde zaman geçirecek. Ziyaretçilerinizin web sayfanızda geçirmiş olduğu ortalama süre ne kadar yüksek olursa o kadar iyi. Tabi olay bunla da bitmiyor. Kaliteli backlink kaynaklarına da sahip olmanız şart. Kimileri backlink olayı bitmiştir diyor ama google arama motoru backlink terimini asla ve asla bitirmez. Backlink bitti diyen kişiler hala backlink teriminin ne anlama geldiğini bilmeyenlerdir.

Gün geldi özgün içerik dediler, gün geldi footer backlink dediler, blog backlink, profil backlink, wiki backlink, paravan blog gibi bir sürü backlink kaynaklarından bahsetti seo danışmanları. Bilinçsiz alınan backlink kaynakları ancak spam kaynak olurlar. Bizler web sitemizin geleceği ve başarısı için her denilene inandık. Artık herkesi dinlemenin zamanı değil. Artık uygulayan, uyguladıklarını ispatlayan ve size mantıklı gelen kişileri dinlemenin zamanı.

Değerli ziyaretçiler bu yazımızda sizlere google ilk sayfa hakkında bilgiler aktardık. Umarım faydası olmuştur. Bir sonraki makalemizde sosyal imleme nedir konu başlığı hakkında bilgiler aktaracağım. Sosyal imleme makalesini okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. O makalede de çok ciddi uyarılarda ve tavsiyelerde bulunacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu