GoogleBacklinkSEO

Google ilk Sayfada Yer Almak Zor Değil

Google ilk sayfada yer almak zor değil! Evet yanlış duymadınız artık ilk sayfaya gelmenin zamanı gelmedi mi? Bizce geldi geçiyor bile. Sürekli farklı kişilerin stratejileri ile deneme yanılma yöntemi uyguladık. Kimi dedi organik hit çok faydalı, kimi tanıtım yazısı hemen yükseltiyor. Kimi sosyal medya da bağlantılarımı paylaşıyorum ertesi gün ilk sayfadayım, kimi footer bağlantılar bana aşırı fayda sağlıyor diyerek tecrübelerini paylaştı. Peki çoğu kişi de sonuç neydi? Ben söyleyeyim. Sonuç: Kısa vadede başarı uzun vadede hüsran. Çünkü çoğu yöntem hep arama motorlarını kandırmaya yönelikti.

Google'da ilk sayfaya gelmek

Siz arama motorlarını kandırmaya yönelik işlemler yaparsanız ödüllendirilmez cezalandırılırsınız. Bu yazımda Google ilk sayfaya nasıl çıkabileceğinizle alakalı bilgiler aktaracağım.

Biz web sitesi sahiplerinin tek bir amacı vardır o da ziyaretçi sayımızın artış göstermesi. Bunun için gerekirse her türlü yolu deneriz. Link alırız, sosyal medda gelen tek şeydir. Hiç arama motorlarını anlamadık. Bir kere 1 haftada 10 günde yükselmek isteyen kişiler şu an yazımı okumayı bırakabilirler. Backlin hizmeti satın alıyorsunuz hemen yükselmek istiyorsunuz ama site içi optiya paylaşımları yaparız, hacklink bile alanlarımız vardır. İşte bu en başından beri yaptığımız yanlışlar arasınmizasyonunuz berbat. Karşınızda ki hizmet veren size para kazanmak için her türlü satış tekniğini uygulayacaktır. İnsanoğluyuz her denilene inanabiliyoruz. Biri bize sizi 10 günde ilk sayfaya getireceğim derse çok çabuk inanabiliyoruz.

Değerli okurlarım, Google ilk sayfada yer almak için öncelikle web sitenizin iç yapısının kurallara göre yapılandırılmış olması gerekmektedir. Bunlar site başlık, açıklama ve anahtar kelimelerinden site hızına, resim optimizasyonundan alt etiketlere kadar bir çok kriteri kapsar. İç optimizasyon ile alakalı faydalanabileceğiniz konularımı aşağıda paylaşmış bulunuyorum. Bu konulara mutlaka göz atmanızı öneririm.

Mükemmel Bir Şekilde Optimize Edilmiş Sayfa Anatomisi Sayfa Yüklenme Hızını Optimize Etmek İçin 20 İpucu
Yukarıdaki Butonlardan Harika Bilgiler Edinebilirsiniz.

İlk sayfada yer almanın en önemli kurallarından birisi de içeriktir. Ama bu noktada dikkat edilmesi gerekilen en önemli konu içeriğin arama motorları için değil kullanıcılar için hazırlanması gerektiğinin bilinmesidir. Sitenize giriş yapan ziyaretçileri o sitede tutmayı bileceksiniz. Eğer bunu başaramıyorsanız bu işi hemen bırakın. Boşuna uğraşmanızı önermem. Bir kullanıcıyı siteye soktunuz ve siteniz bomboş. Buna ziyaretçiler değer vermiyor ben neden değer vermeliyim diyen arama motorlarıyla karşı karşıyayız. Yani işimiz çok kolay değil. Çok da zor değil. Ne demişler: İçerik kraldır.

Sayfa içi optimize tamam, içerik giremeye de başladık. Sıra geldi paylaşım yapmaya. Sosyal medya, tanıtım yazıları ve kendimize özel kaynaklar. Gerçekten emek vermeliyiz. Siteyi bir bebek olarak görmeliyiz tabi SEO olayını da. Nasıl bir bebeğe doğduğu günden belli bir yaşa getirene kadar emek sarf ediyorsak web sitemize de aynı şekilde özen göstermeliyiz. Çünkü süreç aynı.

Google İlk Sayfa İçin Öneriler

Bir film sitesine uygulanacak SEO ile bir Sohbet sitesine uygulanacak SEO stratejisi asla aynı olamaz. Bir eticaret sitesi ile bir blog siteisnin iç yapısı asla aynı değildir ve buna istinaden uygulanacak SEO süreçleri aynı olamaz.

Çok büyük firmaları da takip ediyorum çok küçük firmaları da. Bir çoğunun SEO danışmanı olarak çalıştırdığı kişi ve kişiler çok komik hatalar yapıyorlar. En önemli noktalardan birisi de burası değerli okuyucular. Kelime yoğunluğu. Link alıyorsunuz hep aynı kelimeye veya türevlerine. Bunu yapmayın. Çapa metinden uzak durun. İç optimizeyi yapın direkt olarak hedef bağlantılarınıza link alın ya da kendi kaynaklarınızdan bağlantı sağlayın.

Yukarıda sizler için yazdığım ana konuyu özetlemek için maddeler halinde ilk sayfaya gelme stratejilerini paylaşmak istiyorum;

  • Web sitenizin title, description ve keyword kısımlarının arama motorları kriterlerine uygun bir biçimde yapılandırılmasını sağlayın.
  • Resimlerinizi optimize edin ve alt etiket kullanımına özen gösterin.
  • Sayfa hızınızı maksimum seviyeye çıkarın.
  • Ziyaretçilerinizi sitenizde uzun süre tutacak içerikler hazırlayın.
  • Sitenizi ziyaret eden kişilerin sayfalar arası gezinmesini sağlayacak stratejiler gerçekleştirin.
  • Kendinize özel backlink kaynakları oluşturun ya da bununla alakalı profesyonel hizmet alın.
  • Dış kaynak alımında çapa metin kullanmamaya özen gösterin.
  • Sosyal medya da aktif olarak rol alın.

Yukarıda sıraladığım maddeleri dikkate alan her girişim başarıya ulaşacaktır. Bunları ben yapamam, ilgilenemem, vaktim yok diyenler arasında mısınız? Bizler sizler için tüm yazılanları profesyonel olarak gerçekleştirebiliriz. Özellikle son dönemlerde tecrübe edindiğimiz özel stratejimiz hakkında bilgi ve hizmet almak için bizlere skype adresimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Aşağıda paylaşacağım dış kaynak stratejisi oldukça başarılı olmuş ve hala olumlu sonuçlar veren ciddi bir çalışma sürecine aittir. Her hafta sınırlı kişiye hizmet verdiğimiz içerikle alakalı bizlerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha Fazla SEO ve Backlink İpuçları İçin Diğer Yazılarımızı Ziyaret Edin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu