Sosyal MedyaBacklink

Kaliteli Sosyal Medya Siteleri

Merhaba değerli okurlar,

Bu yazımızda sizlere kaliteli sosyal medya siteleri hakkında bilgiler aktaracağız.

Sosyal medya siteleri hakkında bilgi vermeden önce sosyal medya teriminin tanımını yapmak istiyorum.

Sosyal Medya; zaman ve yer sınırlaması olmaksızın tartışmanın ve paylaşımların esas olduğu insanların iletişim aracıdır. Sosyal medya sayesinde sosyal ortamda insanlarla buluşur iletişim halinde olursunuz. Genellikle çoğu kesim sosyal medyayı bu şekilde kullanırlar. Ama bizler yani webmaster sektörü ya da seo sektörü sosyal medya kanallarını web sayfalarımızın fayda görmesi, tanıtımının veya reklamının yapılması ve arama motorlarında fayda görmesi için kullanırız. İşte bu yazımızda sizlere web sitelerinizin fayda görmesi için kullanabileceğiniz kaliteli sosyal medya sitelerinin listesini paylaşacağım.

GitHub – github.com web adresine giriş yaparak üye olabilir, profilinize web sayfanızın linkini ekleyebilirsiniz. Git Hub pagerank 8 değerine ve alexa konusunda çok iyi konumlara sahip bir web sayfasıdır.

Behance – behance.net web adresine giriş yaparak üye olabilir, profilinize web sayfanızın linkini ekleyebilirsiniz. Behance pagerank 7 değerine ve alexa konusunda çok iyi konumlara sahip bir web sayfasıdır.

LastFM – lastfm.com.tr web adresine giriş yaparak üye olabilir, profilinize web sayfanızın linkini ekleyebilirsiniz. LastFM pagerank 7 değerine sahip ve özellikle alexa konusunda Türkiye sıralaması almış nadir siteler arasındadır.

Dribbble – dribbble.com web adresine giriş yaparak üye olabilir, profilinize web sayfanızın linkini ekleyebilirsiniz. Dribbble pagerank 7 değerine ve alexa konusunda çok iyi konumlara sahip bir web sayfasıdır.

Pinterest – pinterest.com web adresine giriş yaparak üye olabilir, profilinize web sayfanızın linkini ekleyebilirsiniz. Pinterest pagerank 8 değerine ve alexa konusunda mükemmel bir konuma sahip web sayfasıdır. Özellikle bu sitenin çok faydasını görebilirsiniz. Resim paylaşımında resimlerin alt kısmına web sayfalarınızın linklerini ekleyebilirsiniz.

YouTube – youtube.com bu siteyi bilmeyeniniz yoktur. Bu sitede kendi kanalınızı oluşturup kanalınızın profilinde web sayfanızın linkini paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda eklemiş olduğunuz videoların açıklama kısmında da link paylaşımlarında bulunabilirsiniz.

Vimeo – vimeo.com web adresine üye olduktan sonra profilinizi düzenlerken web sayfanızın linkini eklemeyi unutmayın. Tüm sosyal medya sitelerinde almış olduğunuz kullanıcı adınız hedef kelimeniz ile uyumlu olursa çok büyük fayda görürsünüz. Google vimeo profillerine çok değer vermekte. Hemen bir vimeo profili oluşturun ve web sayfanızın linkini paylaşın derim.

Twitter – twitter.com web sayfasını bilmeme ihtimali bile yok diyorum. Bu sitede profilinize web sitenizin linkini ekleyebiliyorsunuz. Faydası aşikar.

Gravatar – tr.gravatar.com WordPress ‘in kendi sosyal paylaşım platformu olan gravatar çok etkili bir sosyal medya aracıdır. Web sayfanızın onlarca bağlantısını gravatar.com ‘da paylaşabilirsiniz. Tabi öncesinde wordpress.com adresine üye olmanız gerekmekte.

FriendFeed – friendfeed.com web adresine sosyal medya kanalları arasında çok iyi seviyelerde yer almakta. Üye olun ve web sayfalarınızın linkini paylaşın.

Değerli okurlarımız, dilerseniz yukarıda adı geçen tüm sosyal medya sitelerinden web siteniz için profil oluşturup tarafınıza raporunu iletebiliriz. Bu hizmeti uygun fiyata almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu