SEOGoogle

Web Sitenizin Hızını Ölçmek

Merhabalar,

Bu yazımızda sizlere web site hızını ölçmek için kullanılan araçlar hakkında bilgiler aktaracağım.

Web sitesi sahipleri olarak sayfalarımızın hızını ve performansını öğrenme ihtiyacı duyarız. Bu performansı ölçmek için internet dünyasında bir çok web sitesiyle karşılaşabiliriz. Bu araçlar sayesinde web sitemizin hızını, optimizasyon testini ve hatalarını görüntüleyebilirsiniz. İşte en çok kullanılan site hızı ölçme araçları;

Clouds Monitör

Clouds monitör web sitesi web sayfalarınızın ne kadar hızlı yüklendiğini yaklaşık 60 konumdan sorguluyor. Web sitenizin tüm Dünyaya hizmet verdiğini düşünecek olursak bu web aracını kullanmakta fayda olacağını düşünüyorum.

Cloud Monitor

Web sitesi: http://cloudmonitor.ca.com/en/checkit.php

Uptrends

Bir çok test aracını barındıran bu web aracı ile RSS beslemelerini, CSS sayfalarını, resimleri, sayfa hızınızı ölçebilirsiniz.

UpTrends

Web sitesi: http://www.uptrends.com/aspx/free-html-site-page-load-check-tool.aspx

Load Impact

Web sayfanızın yüklenme şeklini inceler. Web sayfanız için önemli kriterleri diagram üzerinde görüntüleyerek paylaşır.

Load Impact

Web sitesi: http://loadimpact.com/

GTmetrix

Bana göre site performansını en detaylı olarak ölçen ve webmasterlar tarafından en çok tercih edilen web sitesidir. Web sayfanızın performansını en ince detayına kadar inceleyen, eksiklikleri belirten ve düzenlenmesi gereken yerleri paylaşan üst düzey bu araç ile web sayfanızı optimize edebilirsiniz.

GTMetrix

Web sitesi: http://gtmetrix.com/

Page Speed Online

Google arama motorunun kendi performans aracı olan page speed online ile içeriğinizi analiz edip hızlandırmak için tüm önerileri bulabilirsiniz.

PageSpeed

Web sitesi: http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Pingdom

Bu araç ile web sayfanızın açılış süresini detaylı olarak görebilirsiniz. Yine diğer araçlar gibi farlı performans değerlerini de paylaşan pingdom kaliteli bir performans ölçüm aracıdır.

Pingdom

Web sitesi: http://tools.pingdom.com/fpt/

Bu yazımızda sizlere web sitenizin çeşitli performans değerlerini ölçebileceğiniz web araçları hakkında bilgiler aktardık. Umarım faydalı olabilmişizdir. Bizleri takip etmeniz dileğiyle.

Saygılarımızla…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu